16.7 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Μπακς: Η τελευταία επίθεση και η απογοήτευση του Γιάννη (vids)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τα έδωσε όλα απέναντι στους Μιλγουόκι Μπακς, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα από τους Μαϊάμι Χιτ.

Οι εκπρόσωποι της Φλόριντα άλωσαν το «Fiserv Forum», κερδίζοντας τα «ελάφια» στην παράταση, και με 4-1 νίκες προκρίθηκαν στα ημιτελικά της Ανατολής στα φετινά πλέι οφ του ΝΒΑ. Οι γηπεδούχοι, αν και τερμάτισαν πρώτοι στην κανονική περίοδο κι έδειχναν ικανοί να φθάσουν μέχρι τέλους, αποκλείστηκαν από τη συνέχεια.

Ο «Greek Freak», στον τελευταίο φετινό αγώνα του στην άλλη άκρη του Ατλαντικού, ήταν και πάλι συγκλονιστικός. Τελείωσε με 38π. με 10/23 βολές, 14/25 δίποντα και 0/2 τρίποντα, είκοσι ριμπάουντ, τρεις ασίστ, αλλά και εφτά λάθη, στα 42,10’ που έμεινε στο παρκέ. Δείτε, στο βίντεο που ακολουθεί, την τελευταία επίθεση των Μιλγουόκι Μπακς και την απογοήτευσή του για τον αποκλεισμό τους...

Δείτε, επίσης, μερικές από τις καλύτερες στιγμές του Γιάννη Αντετοκούνμπο κόντρα στους Μαϊάμι Χιτ...