20.7 C
Τρίτη, 24 Σεπτεμβρίου, 2024

Μπάγερν-Μακάμπι 70-52: Με όπλο την άμυνα της… έκοψε τη φόρα! (pics)

Με όπλο την εκπληκτική της άμυνα, η Μπάγερν έφτασε σε μία μεγάλη νίκη απέναντι στη Μακάμπι (70-52), περιορίζοντάς τη στους 52 πόντους και κόβοντάς της τη φόρα από το σερί νικών που έχτιζε! Στο 12-12 η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι, υποχώρησε στο 10-12 η ισραηλινή ομάδα.

.Η Μακάμπι ήταν σταθερά το αφεντικό της αναμέτρησης στο πρώτο δεκάλεπτο και είχε προβάδισμα στον σκορ σε όλη τη διάρκειά του. Η Μπάγερν ωστόσο βρήκε λύσεις επιθετικά στο κλείσιμο της περιόδου και έφτασε σε απόσταση ενός τριπόντου (13-16). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν άστοχες, ο δείκτης του σκορ κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα και η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι που παρουσίασε ένα καλύτερο πρόσωπο πήρε την ελάχιστη διαφορά στην ανάπαυλα (30-29).

Μπάγερν και Μακάμπι εξακολουθούσαν να δυσκολεύονται να βρουν τη σύνδεσή τους με το καλάθι, με χαμηλά ποσοστά ευστοχίας. Η Μπάγερν είχε σταθερά το προβάδισμα καθ' όλη τη διάρκεια της περιόδου, την οποία έκλεισε στο +8 από τη Μακάμπι (49-41). Με όπλο την εξαιρετική της άμυνα και το μομέντουμ που ήταν ξεκάθαρα υπέρ της, η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι έφτασε σε μία ευρεία τελικά νίκη κόβοντας τον αέρα της Μακάμπι που έχτιζε σερί νικών (70-52).

ΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ: Η Μπάγερν έπαιξε εξαιρετική άμυνα, ωστόσο η Μακάμπι ήταν ιδιαίτερα άστοχη τόσο σε δίποντα όσο και σε σουτ τριών πόντων που είχε 16.7% (3/18), κάτι που είχε ως συνέπεια να μη βρει λύσεις επιθετικά και να περιοριστεί στους 52 πόντους.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά της αναμέτρησης.