24.9 C
Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Live οι αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδας

Η πρώτη αγωνιστική της Β' Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας ξεκινάει σήμερα (3/10) με πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί στην Πυλαία τον Πανιώνιο, σ' έναν αγώνα με ξεκάθαρο φαβορί τους γηπεδούχους.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, στη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε και στο φινάλε του ημιχρόνου προηγείται 38-29.

Οι γηπεδούχοι τελικά επικράτησαν 81-69.

Δείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΕΔΩ.

Στο κλειστό της οδού Κένεντι, το Περιστέρι κοντράρεται με τον Ήφαιστο Λήμνου.

Όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι είχε στο πρώτο μέρος ο αγώνας, με τους Περιστεριώτες να είναι μπροστά με 39-35.

Η ομάδα του Πεδουλάκη νίκησε τελικά 91-81.

Στο τρίτο παιχνίδι με τζάμπολ στις 17.00, το Ρέθυμνο θα αντιμετωπίσει την Κύμη.

Χαμηλό σκορ στο Ρέθυμνο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα (31-27).

Η Κύμη απέδρασε με το «διπλό» με 69-61.

Σπουδαίο παιχνίδι και στην Πάτρα με τζάμπολ στις 18.00. Ο Προμηθέας Πάτρας θα υποδεχτεί τον Άρη.

Στο ημίχρονο οι Πατρινοί είχαν προβάδισμα 47-36.

Το σύνολο του Μάκη Γιατρά έφτασε σε άνετη επικράτηση με 86-65.

Η αυλαία των παιχνιδιών της πρώτης ημέρας κλείνει με την αναμέτρηση του Διαγόρας Δρυοπιδέων με την ΑΕΚ στις 19.00

Η Ένωση προηγείται στο ημίχρονο με 32-43.

Το συγκρότημα του Λούκα Μπάνκι δεν αντιμετώπισε πρόβλημα, για να φτάσει στο τελικό 54-76.

Την ίδια ώρα, στο κλειστό του Μετς, το Παγκράτι θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό.

Οι «πράσινοι» έχουν τον έλεγχο στο ημίχρονο, όντες μπροστά στο σκορ με 39-52.

Η συνέχεια ήταν αντίστοιχη και το ματς κατέληξε στο 66-100 για τους παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ.