17.5 C

Λαύριο – Πανεπιστήμιο Στάνφορντ 91-87: Με το δεξί στα φιλικά προετοιμασίας (pics)

Το Λαύριο υποδέχτηκε την Δευτέρα (28/8) το Πανεπιστήμιο του Στάνφορντ στα πλαίσια της προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν.

Η ομάδα του Κώστα Μέξα κατάφερε να πάρει την νίκη με 91-87, με τον νέο κόουτς του Λαυρίου να δουν τις πρώτες ενδείξεις για το ρόστερ.

Το Λαύριο άρχισε δυνατά τον αγώνα εκμεταλλευόμενο τα μακρινά σουτ και τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο όντας μπροστά στο σκορ με 29-21. Οι παίκτες της ελληνικής ομάδας διατήρησαν τον ρυθμό και στην δεύτερη περίοδο και στην ανάπαυλα του ημιχρόνου βρέθηκαν να είναι μπροστά με 48-41. Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, το Στάνφορντ πίεσε για την ανατροπή αλλά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 91-87.