16.9 C
Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου, 2024

Λαύριο-Κολοσσός Ρόδου: Οι καλύτερες στιγμές από την ανατροπή του Κολοσσού(video)

O Κολοσσός Ρόδου με τεράστια ανατροπή επικράτησε του Λαυρίου με 74 - 82  για την 3η αγωνιστική της Greek Basketball League. Οι ροδίτες χάρις την τρομερή 3η περίοδο κατάφεραν να πάρουν μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη.

Ένα παιχνίδι που φαινόταν να το ελέγχουν οι γηπεδούχοι καθώς ήταν κυρίαρχοι στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ να είναι (43-29) υπερ τους. Ο Κολοσσός, όμως δεν είχε πει την "τελευταία του λέξη" και στο δεύτερο μέρος του αγώνα έκανε την αντεπίθεση του. Με ένα εντυπωσιακό 3ο δεκάλεπτο και 32 πόντους κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ. Στο υπόλοιπο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι και πήρανε την νίκη με (74-82).