15.8 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Κύπελλο Γυναικών: Πάνθηρες Καβάλας-Πανσερραϊκός 44-58

Ο Πανσεραϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής στην αναμέτρηση κόντρα στους Πάνθηρες Καβαλάς, με την οποία έκλεισε η 1η αγωνιστική της Α' φάσης του Κυπέλλου Γυναικών.

Tο πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τον Πανσερραϊκό να έχει το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια του όντας πάνω στο σκορ στο δεκάλεπτο (9-15) και στο ημίχρονο (30-32).Η 3η περίοδος ήταν καθοριστική για την έκβαση της αναμέτρηση, αφού με καλές άμυνες και καλές επιλογές στην επίθεση, τα κορίτσια του Πασχάλη Ρούλη έτρεξε επιμέρους 6-15 για να προηγηθεί με 36-47 στο 30′. Οι Πάνθηρες Καβάλας προσπάθησαν να γυρίσουν στο παιχνίδι, αλλά οι φιλοξενούμενες με την Σπάιτς (21π.) να ηγείται στο επιθετικό κομμάτι και τις Μπακιρτζίδου (12π.), Θανοπούλου (11π.) να την βοηθούν, έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα με 44-58.

Πάνθηρες Καβάλας-Πανσερραϊκός 44-58
Διαιτητές: Κωνής-Μιχέλη
Δεκάλεπτα: 9-15, 30-32, 36-47, 44-58
Πάνθηρες Καβάλας (Αστεριάδης): Πενέλη 3, Μαλίγκατζη 5(1), Τσάντα 7, Κανελλοπούλου 3(1), Γιαχολάρι 6(2), Παναγιωτίδου 5(1), Τριανταφύλλου 12, Απούλτση 2, Πετρουσέφσκα 1, Λυκάκη.
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου 2, Μαραγκού 1, Γκατζιώλη 5(1), Μπακιρτζίδου 12, Τζιαμπάζη 4(1), Θανοπούλου 11(2), Γκάλιου 2, Σπάιτς 21(3), Φωτιάδου, Γκέκα, Βαρούτη Χ., Βαρούτη Α.