15.6 C
Athens
Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου, 2024

Κύπελλο Ελλάδας: Παιχνίδια για όλα τα γούστα!

Συνεχίζεται σήμερα (30/9) η 1η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας με 12 παιχνίδια.

Σπουδαίο παιχνίδι διεξάγεται στο «Κροίσος Πέρσης» με τον Πανιώνιο να δίνει το πρώτο του παιχνίδι ως γηπεδούχος στο συγκεκριμένο γήπεδο, αντιμετωπίζοντας τον Πανερυθραϊκό.

Χωρίς κόσμο θα διεξαχθεί η αναμέτρηση του Ψυχικού με τον Έσπερο Λαμίας, καθώς το κλειστό της ΑΕΨ δήλωσε προσωρινό κώλυμα, το οποίο καλείται να λυθεί ενόψει των αγώνων πρωταθλήματος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

30/9

Ιωαννίνων (Ν) 15.00 Βίκος Ιωαννίνων-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Ευφραιμίδης-Χατζηχαρίσης-Χάνος (Τζαμάκου)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Κατσαπρακάκης-Ρίζος-Νάστος (Μωϋσιάδης)

Αντ. Τρίτσης 18.30 ΚΟ Χολαργού-Πρωτέας Βούλας Σπυρόπουλος-Καψιώχας-Γερός (Ελευθεριάδης)

Μ. Τσικινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ερμής Σχηματαρίου Ταρενίδης-Ελευθεριάδης-Ντόγκας (Τοζακίδης)

Υμηττού 17.15 Ηλιούπολη-Τρίκαλα Basket Καρακάσης-Μπακετέα-Μακρόπουλος (Τεφτίκης)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-ΝΕ Μεγαρίδος Παζώλης-Πράττος-Τοπαλίδης (Αθανασόπουλος)

Σ. Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Κόροιβος Σκανδαλάκης-Ασλανίδης-Πετράκης Γεωρ. (Κυρτάτας)

Κοιλάδας 15.00 Πανσερραϊκός-Μίλων Λουλουδιάδης-Κοντογιάννης-Αθανασιάδης Αθ. (Δραγκίογλου)

2ου Λυκείου Κομοτηνής 16.00 Κομοτηνή-Αμύντας Δέλλας-Αγραφιώτης Γρ.-Θεοδωρίδης (Αποστολίδης)

Κροίσος Πέρσης 17.00 Πανιώνιος-Πανερυθραϊκός Σκαλτσής-Παπαδόπουλος Χρ.-Λεβεντάκος (Ντάβαρης)

Γεωργιανής 17.00 Ελευθερούπολη-Αίας Ευόσμου Ξενικάκης-Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου Κυρ. (Μπρίγκος)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής ΚΑΕ 2022 Λιότσιος-Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος (Πίγκας) – ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Ποταμουδίων 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας-ΑΣ Παπάγου Σελεβός-Κωνσταντινέλης-Αθανασιάδης Βλ. (Σαλικίδης)

1/10

Φ. Αμοιρίδης 13.00 Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Κοϊμτζόγλου-Σαρακενίδης-Μιχέλη (Σαλικίδης)

 

Διαβάστε αναλυτικά τη συνέχεια του θεσμού

Κύπελλο Ελλάδας
Β' Φάση - 1η αγωνιστική  

42.Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΕ Ν. Κηφισιάς
43.Βικος Ιωαννίνων-ΑΠΑΣ Νάξου
44.Δούκας- ΑΟ Μυκόνου 70-98
45.ΑΕ Ψυχικού-Έσπερος Λαμίας
46.ΚΟ Χολαργού- Πρωτέας Βούλας
47.ΧΑΝΘ- Ερμής Σχηματάριου
48.Ηλιούπολη-Trikala Basket
49.Αλμυρός-ΝΕ Μεγαρίδος
50.ΑΟ Π.Φαλήρου-Κόροιβος Αμαλιάδας
51.Πανσερραϊκός-Μίλωνας
52.ΓΑΣ Κομοτηνής-Αμύντας
53.Αγία Βαρβάρα Καβάλας-Παπάγου
54.Πανιωνιος-Πανερυθραϊκός
55.Ελευθερούπολη-Αίας Ευόσμου
56.Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής (20-0 ανευ αγώνα)

Κύπελλο Ελλάδας
Β' Φάση - 2η αγωνιστική  

57.ΑΟ Μυκόνου-ΑΕ Ψυχικού/Έσπερος Λαμίας
58.ΧΑΝΘ/Ερμής Σχηματάριου-Πανιωνιος/Πανερυθραϊκός
59.Δόξα Λευκάδας-.Ηλιούπολη/Trikala Basket
60.Λεύκιππος Ξάνθης/ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΓΑΣ Κομοτηνής/Αμύντας
61.Πανσερραϊκός/Μίλωνας-ΚΟ Χολαργού/Πρωτέας Βούλας
62.ΑΟ Π.Φαλήρου/Κόροιβος Αμαλιάδας-Αγία Βαρβάρα Καβάλας/Παπάγου
63.Αλμυρός/ΝΕ Μεγαρίδος-Βικος Ιωαννίνων/ΑΠΑΣ Νάξου



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ