14.7 C
Athens
Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Κληρώθηκαν οι αντίπαλοι των “μικρών” Εθνικών ομάδων

Στο Φρέιζινγκ της Γερμανίας πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των "μικρών" Εθνικών ομάδων στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

Συγκεκριμένα, τους αντιπάλους τους έμαθαν οι Εθνικές Νέων Ανδρών, Νέων Γυναικών, Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων και Κορασίδων. 

Tο "παρών" έδωσαν εκπροσωπώντας την ΕΟΚ ο Δήμος Ντικούδης (υπεύθυνος Εθνικών Ομάδων και μέλος του ΔΣ) και ο Ντίνος Σβερκούνος (Γενικός Διευθυντής).

Αναλυτικά:

Ανδρών

Ευρωπαϊκό U20, 13-21/7 Γκντίνια (Πολωνία)

Α’ Όμιλος: Γαλλία, Ελλάδα, Σερβία, Πολωνία

Β’ Όμιλος: Ισραήλ, Γερμανία, Ιταλία, Τσεχία

Γ’ Όμιλος: Ισπανία, Τουρκία, Βέλγιο, Βόρεια Μακεδονία

Δ’ Όμιλος: Λιθουανία, Μαυροβούνιο, Σλοβενία, Ισλανδία

Ευρωπαϊκό U18, 27/7-4/8 Τάμπερε (Φινλανδία)

Α’ Όμιλος: Τουρκία, Γερμανία, Κροατία, Βέλγιο

Β’ Όμιλος: Γαλλία, Ελλάδα, Σουηδία, Δανία

Γ’ Όμιλος: Σερβία, Ιταλία, Ισραήλ, Λετονία,

Δ’ Όμιλος: Ισπανία, Σλοβενία, Λιθουανία, Φινλανδία

Ευρωπαϊκό U16, 9-17/8, Ηράκλειο Κρήτης (Ελλάδα)

Α’ Όμιλος: Ισπανία, Τουρκία, Λετονία, Φινλανδία

Β’ Όμιλος: Λιθουανία, Σερβία, Γερμανία, Βουλγαρία

Γ’ Όμιλος: Γαλλία, Σλοβενία, Πολωνία, Γεωργία

Δ’ Όμιλος: Ιταλία, Ελλάδα, Ισραήλ, Κροατία

Γυναικών

Ευρωπαϊκό U20 (Β’ Κατ.), 6-14/7 Σόφια (Βουλγαρία)

Α’ Όμιλος: Τσεχία, Ιρλανδία, Ελβετία, Σλοβακία

Β’ Όμιλος: Βουλγαρία, Ισλανδία, Ουκρανία, Αυστρία

Γ’ Όμιλος: Βέλγιο, Ελλάδα, Κροατία, Αλβανία

Δ’ Όμιλος: Ολλανδία, Ρουμανία, Μεγάλη Βρετανία

Ευρωπαϊκό U18 (Β’ Κατ.), 2-11/8, Πλοϊέστι (Ρουμανία)

Α’ Όμιλος: Ελλάδα, Ιρλανδία, Βουλγαρία, Βόρεια Μακεδονία, Νορβηγία

Β’ Όμιλος: Λιθουανία, Ολλανδία, Δανία, Μεγάλη Βρετανία

Γ’ Όμιλος: Τσεχία, Σλοβακία, Ισλανδία, Αυστρία

Δ’ Όμιλος: Βοσνία Ερζεγοβίνη, Σουηδία, Ρουμανία, Ουκρανία, Mαυροβούνιο

Ευρωπαϊκό U16, 16-24/8 Ουγγαρία (Μίσκολτς)

Α’ Όμιλος: Ιταλία, Κροατία, Γερμανία, Σουηδία

Β’ Όμιλος: Γαλλία, Ουγγαρία, Ελλάδα, Ισραήλ

Γ’ Όμιλος: Ισπανία, Λετονία, Πολωνία, Σερβία

Δ’ Όμιλος: Βέλγιο, Φινλανδία, Σλοβενία, Μαυροβούνιο



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ