18.1 C

Ισπανία-Σλοβενία 99-79: Άνετη επικράτηση για τους Ισπανούς (vids)

Η Ισπανία νίκησε σε φιλικό αγώνα την Σλοβενία του Λούκα Ντόνσιτς με 99-79

Παρά το γεγονός ότι οι δύο ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα δυνατά με πηγαίνοντας κοντά η μία στην άλλη, στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Ισπανία απέκτησε το προβάδισμα και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 51-41. Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, η Σλοβενία εμφανίστηκε βελτιωμένη στην επίθεσή της αλλά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι επιβλητικοί και πήραν αυτή την σχετικά άνετη νίκη.

Ισπανία: Ντίαζ (7), Αμπρίνες (13), Πάρα (7),  Χουάντσο (17), Ουίλι (17), Ρούντι (3), Νούνιεζ (7), Κλαβέρ (0), Αλντάμα (18), Φερνάντεζ (3), Μπριθουέλα (7), Γκαρούμπα (0).

Σλοβενία: Μπλάζιτς (11), Ντόνσιτς (17), Χρόβατ (10), Πρέπελιτς (4), Μόργκαν (2), Σαμάρ (4), Νίκολιτς (2), Πρέπελιτς Κ. (11), Τόμπι (10), Ντίμετς (0), Ντράγκιτς 3, Γκλας (0), Σέμπασεκ (0).