15.7 C
Athens
Κυριακή, 21 Απριλίου, 2024

Γ’ Εθνική (2ος – 20η Αγ.) : «Αφεντικό» σε όμιλο και Κρήτη το Αρκαλοχώρι

Χωρίς προβλήματα έφτασε στις 17 νίκες το Αρκαλοχώρι, το οποίο κέρδισε στο «Λίντο» τον Εργοτέλη με 77-61 και έτσι εξασφάλισε το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας δυο αγωνιστικές πριν το τέλος.

Η αναμέτρηση είχε αναβληθεί λόγω προβλήματος ρεύματος την προηγούμενη Κυριακή (12/3) με την ομάδα του Μύρωνα Παπαδάκη να μην αντιμετωπίζει προβλήματα να φτάσει στη νίκη.

Στη δράση επέστρεψε και ο Γιώργος Σκάνδαλος, ο οποίος μάλιστα πέτυχε 24 πόντους για τον Εργοτέλη.

Εργοτέλης – Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου 61-77

Τα δεκάλεπτα: 11-18, 29-40, 41-62, 61-77

Διαιτητές: Τσικριτσάκη- Πετροπουλος

Εργοτελης (Βισκαδουράκης-Χριστοδούλου): Σκανδαλος 24 (2), Καρακωνσταντάκης 15, Φουκαράκης Ε. 4, Μηλαθιανακης, Πρινιανακης 2, Καμπάκας, Σινανίδης 4, Μπαντουβάς, Ορφανουδάκης 1, Φουκαρακης Σ. 6, Χαλκιαδάκης 2, Σαιτακης 3 (1).

Αναγέννηση (Παπαδακης- Μαραγκακης): Μορφιαδάκης, Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 16 (3), Καμπιτάκης 3 (1), Καλογεράκης, Κουκιαδάκης 3, Μαραγκάκης 4, Σπυριδάκης 8, Κουρέπης 20, Σολάκης 4, Βερτούδος 11 (3), Ραζής 4.

Διαβάστε ΕΔΩ τι συνέβη στα προηγούμενα παιχνίδια της αγωνιστικής

Γ’ Εθνική
2ος όμιλος
20η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πορφύρας ΑΟΦ 73-65             
ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-Πανναξιακός ΑΟΚ 73-82      
ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΚΑΟ Μελισσίων 81-80   
ΓΣ Εργοτέλης-ΑΣΑ Αναγέννηση Αρκαλχωρίου 61-77              
ΑΕ Πεντέλης-ΓΣ Ηλιούπολης 62-50     
ΑΣ Πέρα-ΓΣ Κορωπίου 81-62

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1.ΑΣΑ Αναγέννηση 37 (17-3)
2.ΑΣ Πέρα 34 (14-6)
3.ΓΣ Ηλιούπολης 32 (12-8)
4.Πανναξιακός ΑΟΚ 31 (11-9)
-----------------------------------------------
5.ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 31 (11-9)
6.ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 30 (10-10)
7.ΑΕ Πεντέλης 30 (10-10)    
8.Πορφύρας ΑΟΦ 30 (10-10)
9. ΚΑΟ Μελισσίων 20 (9-11)
10.ΑΟΚ Χαλάνδρι 27 (7-13)
11.ΓΣ Κορωπίου 25 (5-15)
12.ΓΣ Εργοτέλης 22 (4-15-1 μηδ.)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικήτρια να ανέρχεται στην Β' Εθνική
**Οι ομάδες από τις θέσεις 5-12 συμμετέχουν στα πλέι άουτ, τα οποία θα έχουν δύο φάσεις. Από τις οκτώ ομάδες θα παραμείνουν στην κατηγορία μόλις δυο, δηλαδή αυτές που θα επικρατήσουν και στις δύο φάσεις...

Επόμενη αγωνιστική (21η, 19/3)

Πορφύρας ΑΟΦ-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου          
ΚΑΟ Μελισσίων-Πανναξιακός ΑΟΚ
ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΟΚ Χαλανδρίου
ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Εργοτέλης    
ΓΣ Κορωπίου-ΑΕ Πεντέλης          
ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΣ Πέρα



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ