23.1 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Φενερμπαχτσέ – Παρτιζάν 72-73: Τη σκότωσε γιατί την αγαπούσε (vid)

Της πάνε οι Τούρκοι της Παρτιζάν, που πανηγύρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, μετά από σερί πέντε ηττών, σήμερα πιο σημαντική από την εντός με την Εφές αφού άλωσε το κάστρο της Φενερμπαχτσέ με σκορ 73-72. Ο Ζέλικο Ομπράνοτιβτς αφού γνώρισε την αποθέωση από το κλαμπ που υπηρέτησε με μεγάλη επιτυχία για επτά χρόνια, τους... πλήγωσε υποχρεώνοντας την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στην τρίτη συνεχόμενη ήττα,  του και τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, η Φενέρ πήρε διαφορές στο τρίτο δεκάλεπτο δείχνοντας αποφασισμένη να καθαρίσει το ματς, αλλά η Παρτιζάν δεν κάμφθηκε. Με τους Λεντέι και Λεσόρτ να χτυπάνε κοντά στο καλάθι, γύρισε το ματς και με τον Αβράμοβιτς να ευστοχεί σε 3/4 βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη.