19.6 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Ευρωλίγκα: Έφυγε με το διπλό η Βαλένθια από την Σερβία (vids)

Στον τελευταίο και πιο συναρπαστικό αγώνα της ημέρας που κρίθηκε στην παράταση η Παρτιζάν υποδέχτηκε την Βαλένθια, για την 11η αγωνιστική της Ευρωλίγκα, στην κατάμεστη και «καυτή» Σταρκ Αρένα.

Η Παρτιζάν κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση αλλά κάπου εκεί ξέμεινε από δυνάμεις και ηττήθηκε με 100-96.

Η Βαλένθια με αυτή τη νίκη έφτασε τις 3 εκτός έδρας μετά από τα διπλά με Ολυμπιακό και Αναντολού Εφές και ανέβηκε στο 5-6 ενώ η Παρτιζάν γνώρισε την δεύτερη εντός έδρα ήττα και υποχώρησε στο 4-7.

Για τους φιλοξενούμενους αν και πρώτος σκόρερ ήταν ο Χασιέλ Ριβέρο με 22 πόντους, όταν η μπάλα έκαιγε στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ο Τζάρεντ Χάρπερ ήταν εκεί δίνοντας τις λύσεις.

Από την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε για ακόμη μία φορά ο Ματίας Λεσόρ ολοκληρώνοντας τον αγώνα με νταμπλ νταμπλ (22 πόντους και 10 ριμπάουντ).