29.6 C
Τρίτη, 9 Ιουλίου, 2024

Euroleague: Μπρέικ δια χειρός Πάντερ για τη Παρτίζαν (pics+vids)

Πολύ σκληρή για να πεθάνει η Παρτίζαν, έσπασε την έδρα της Ρεάλ με νίκη 89-77 με ήρωα τον Πάντερ στο φινάλε και πήρε το πάνω χέρι στη σειρά.

Κλειστό ματς από την αρχή αυτό ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τη Παρτίζαν. Χέρι- χέρι πήγαιναν στο σκορ η δυο ομάδες στο ξεκίνημα, δίχως καμία να μπορεί να ξεφύγει και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 48-44.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με το ματς να είναι ντέρμπι κοθ' όλη τη διάρκειά του, με τη Ρεάλ και τη Παρτίζαν να οδηγούνται σε ένα δραματικό φινάλε για γερά νεύρα, το οποίο βρήκε στο φινάλε τη Παρτίζαν να πανηγυρίζει μια σπουδαία νίκη με 89-87.

Κορυφαίος από μεριάς γηπεδούχων ο Γκάμπριελ Ντεκ με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ  , ενώ για τους Σέρβους καλύτερος ήταν ο MVP και ήρωας Κέβιν Πάντερ με 26 πόντους, 3 ριμπάουντ και 6 ασίστ.