17.7 C

Eurocup: Η Μπεσίκτας απάντησε κόντρα στην Μπουργκ και όλα θα κριθούν στη Γαλλία (vid)

Η Μπεσίκτας πραγματοποίησε ένα ονειρικό δεύτερο μέρος στην δεύτερη συνάντηση με την Μπουργκ για την ημιτελική σειρά του Eurocup, επικρατώντας με 81-72 και φέρνοντας το ζευγάρι στα ίσα.

Τι και αν ηττήθηκε εύκολα στο πρώτο παιχνίδι της σειράς, η τούρκικη ομάδα έπαιξε εξαιρετικό μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα στην τρίτη περίοδο, την οποία τελείωσε με επιμέρους σκορ 27-17. Οι Γάλλοι πάλεψαν για την ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, δίχως όμως να καταφέρουν να επιστρέψουν.

Κάπως έτσι, η Μπεσίκτας ισοφάρισε την σειρά σε 1-1 και η πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης θα περάσει από την έδρα της Μπουργκ.