17.8 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Eurocup: ‘Ετρεχε με 100 η Χάποελ Τελ Αβίβ, περίπατος για Μπρέσια(vids)

Η Χάποελ Τελ Αβίβ πραγματοποίησε εντυπωσιακή επιθετικά εμφάνιση και πέρασε από την έδρα της Παρί με σκορ 100-86. Καταπληκτικός ο Τζέι Κόβαν Μπράουν με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ και 12 ασίστ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας 55 πόντους, οι οποίοι τους εξασφάλισαν ένα +12(43-55) στην ανάπαυλα. Οι Γάλλοι πλησίασαν στο σκορ στα μέσα της τρίτης περιόδου, όμως η Χάποελ συνέχισε να έχει καλό επιθετικό ρυθμό και επανέφερε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα. Η τέταρτη περίοδος δεν επιφύλασσε συγκινήσεις με την Παρί να φτάνει με σχετική άνεση στο ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα:33-28,43-55,66-77,88-100

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα: ΕΔΩ

Η Μπρέσια πήρε από νωρίς το προβάδισμα κόντρα στην Προμετέι, χάθηκε στον ορίζοντα στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου και έφτασε σε άνετη εντός έδρας νίκη με σκορ 104-70.

Τα δεκάλεπτα:21-18,48-42,76-54,103-70