18.3 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

EuroCup: ΑΠΙΘΑΝΗ ανατροπή η Γουλβς, καταιγιστική Χάποελ, ξέσπασμα στο τέλος για Βενέτσια, το «θρίλερ» η Παρί (vids)

Η Γουλβς πραγματοποίησε μία απίθανη ανατροπή απέναντι στη Μπεσίκτας, αφού ενώ βρισκόταν πίσω με 7 πόντους (80-87) 15" δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, τελικά επικράτησε με 90-88.

Έτσι, η ομάδα του Κεστούτις Κεμζούρα βρήκε την πρώτη της νίκη στο φετινό EuroCup και έχει πια 1-2 ρεκόρ, ενώ οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στο 3-1.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Τρεσόν Θέρμαν με 31 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ 17 πρόσθεσε ο Κριστούπας Ζεμάιτις.

< Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ

Η Χάποελ Τελ Αβίβ ήταν καταιγιστική στην έδρα του Αμβούργου και επικράτησε άνετα με 111-72.

Με αυτόν τον τρόπο η Χάποελ Τελ Αβίβ ανέβηκε στο 3-0 ρεκόρ, ενώ από την άλλη πλευρά η γερμανική ομάδα δεν έχει καταφέρει να βρει την πρώτη της νίκη στο EuroCup.

Πρώτος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους αναδείχθηκε ο Χαβιέ Μάνφορντ με 22 πόντους, ενώ στο νταμπλ νταμπλ φτάσανε οι Μπράιαν Ανγκόλα (18π., 11 ρ.) και Κάιλ Αλεξάντερ (10π., 10ρ.).

Η Βενέτσια ξέσπασε στο τέλος του αγώνα και με ένα εκπληκτικό τελευταίο δεκάλεπτο (31-17) έφτασε στη νίκη επί της Μπανταλόνα με 79-64.

Η ιταλική ομάδα έφτασε στην πρώτη της νίκη και βρίσκεται πια στο 1-3 ρεκόρ, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-2.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Μάρκο Σπίσου με 24 πόντους και 6 ασίστ, ενώ 16 πρόσθεσε ο Αμεντέο Τεσιτόρι.

Η Παρί μπορεί να ζορίστηκε πολύ, όμως με πρωταγωνιστή για ακόμα μία φορά τον Τι Τζέι Σορτς κατάφερε επικρατήσει στην δεύτερη παράταση των Λόντον Λάιονς με 106-102.

Η γαλλική ομάδα παρέμεινε αήττητη στο EuroCup με 4-0 ρεκόρ, ενώ οι Λόντον Λάιονς γνώρισαν την πρώτη τους ήττα και υποχώρησαν στο 3-1.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Τι Τζέι Σορτς με 24 πόντους και 6 ασίστ, ενώ 20 πρόσθεσε ο Ναντίρ Ίφι.