23.5 C
Τρίτη, 8 Οκτωβρίου, 2024

EuroCup (1ος ομ.): Ξέσπασε στο τέλος η Ουλμ και έχει το απόλυτο (vids)

Η Ουλμ πήρε μία τεράστια νίκη κόντρα στη Γουλβς στη Λιθουανία με 94-78, κάνοντας ένα σερί 10-0 στην τέταρτη περίοδο, σε ένα ματς που ήταν στην ισοπαλία εννιά λεπτά πριν τη λήξη.

Η γερμανική ομάδα έκανε το 3/3 και βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου του φετινού Eurocup. Η ομάδα από το Βίλνιους έχει πλέον 0/3 και βρίσκεται στην τελευταία θέση.

Για τους νικητές, απόλυτος πρωταγωνιστής ήταν ο Ζυστίνια Ζέσαπ με 27 πόντους, με τον  να προσθέτει 16 και το παιδί-θαύμα του ισραηλινού μπάσκετ, Μπεν Σαράφ να έχει δέκα πόντους και επτά ασίστ.

Για τους ηττημένους 19 πόντους είχε ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Άντριου Άντριους, με τον πρώην παίκτη του Προμηθέα, Άντονι Κάουαν να έχει 11, μαζί με επτά ασίστ και πέντε ριμπάουντ.