18.3 C
Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Eurocup: Την «πάτησαν» ο Προμηθέας κι άλλοι δύο (vids)

Οι περισσότεροι γηπεδούχοι χαμογέλασαν στη δεύτερη μέρα της δεύτερης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Eurocup. Τρεις ήταν οι εξαιρέσεις με τον Προμηθέα Πάτρας να χάνει εντός έδρας από τη Μονακό, ενώ η Μάλαγα έφυγε με το διπλό από το «σπίτι» της Άρκα Γκντίνια και η Τρέντο άλωσε την έδρα της Μπουντούτσνοστ.

Στον πρώτο όμιλο, ο Προμηθέας Πάτρας ηττήθηκε από τη Μονακό με 77-74 «πληρώνοντας» την αστοχία του. Διαβάστε λεπτομέρειες ΕΔΩ.

Οι δύο υπόλοιποι αγώνες του γκρουπ εξελίχτηκαν με άνετες νίκες των γηπεδούχων. Η Ανδόρρα έκανε το καθήκον της κόντρα στη γερμανική Ουλμ με 97-78. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της ημέρας, η Βίρτους Μπολόνια δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο αλλά στη συνέχεια «σκόρπισε» τη Μακάμπι Ρισόν με 96-77.

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία του 1ου ομίλου ΕΔΩ.

Στο δεύτερο γκρουπ, η Λοκομοτίβ Κουμπάν νίκησε 77-63 τη Βενέτσια τόσο εύκολα όσο δείχνει το σκορ. Μεγάλη νίκη για τη Λιμόζ η οποία διέσυρε τη Ρίτας Βίλνιους με 82-61.

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία του 2ου ομίλου ΕΔΩ.

Ένα παιχνίδι διεξήχθη για τον τρίτο όμιλο και η Ούνικς Καζάν κατόρθωσε να κάνει σεφτέ νικώντας 80-67 την Τσεντεβίτα εντός έδρας. Καλή εμφάνιση από τον Κώστα Καϊμακόγλου. Διαβάστε λεπτομέρειες του αγώνα ΕΔΩ.

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία του 3ου ομίλου ΕΔΩ.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα του τέταρτου ομίλου, η Γαλατάσαραϊ με κορυφαίο τον Ζακ Όγκαστ νίκησε 92-79 την Όλντενμπουργκ. Διαβάστε λεπτομέρειες του αγώνα ΕΔΩ.

Διπλό για τη Μάλαγα η οποία μετά τη νίκη της στην έδρα της Μπασκόνια για πρωτάθλημα Ισπανίας πέρασε και από το γήπεδο της Άρκα Γκντίνι με 66-59.

Τέλος, η Τρέντο κατόρθωσε να αλώσει την έδρα της Μπουντούτσνοστ του Λευτέρη Σούμποτιτς με 77-68.

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία του 4ου ομίλου ΕΔΩ.