33.1 C
Τετάρτη, 26 Ιουνίου, 2024

Ερ. Αστέρας-Παρτιζάν 78-79: Εκδίκηση στη “Χάλα Πιονίρ” (vids)

Ένα πραγματικό ντέρμπι διεξήχθη ανάμεσα σε Ερυθρό Αστέρα και Παρτιζάν στην "καυτή" "Χάλα Πιονίρ" για την Ευρωλίγκα. Η Παρτιζάν δραπέτευσε από την έδρα των "ερυθρόλευκων" του Βελιγραδίου, επικράτησε με 79-78 και πήρε την εκδίκησή της για το χαμένο ματς του πρώτου γύρου.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς με ένα καλό πρώτο ημίχρονο απέκτησε προβάδισμα οκτώ πόντων στην ανάπαυλα, ωστόσο στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Ιβάνοβιτς ισορρόπησαν το ματς. Η αναμέτρηση κρίθηκε στις λεπτομέρειες και η Παρτιζάν απέδρασε στο σερβικό ντέρμπι. Το τρίποντο του Νέντοβιτς στην εκπνοή με τη διαφορά στους τέσσερις αυτή τη φορά δεν ήταν ικανό να κρίνει το ματς και διαμόρφωσε το τελικό 78-79.

Η μάχη του σκοραρίσματος έγινε μεταξύ Βιλντόζα-Νέντοβιτς για τον Ερυθρό και Λε Ντέι-Έξουμ για την Παρτιζάν, με τους δεύτερους τελικά να επικρατούν και να παίρνουν σπουδαίο "διπλό".

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά της αναμέτρησης.