21.9 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Επική ανατροπή για τη Λιετκαμπέλις του Καλαϊτζάκη

Η Λιετκαμπέλις με μία εντυπωσιακή τελευταία περίοδο νίκησε τη Σιαουλιάι με 71-66 και ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης πραγματοποίησε καλή εμφάνιση.

Με αυτήν τη νίκη οι γηπεδούχοι βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 20-5 και παραμένουν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι φιλοξενούμενοι «έπεσαν» στο 12-11 και παραμένουν τέταρτοι.

Για τρεις περιόδους η Σιαουλιάι κυριαρχούσε απόλυτα στο παρκέ και στο 30' ο φωτεινός πίνακας του γηπέδου έγραφε 47-60.

Μία εκπληκτική αντεπίθεση στο τέταρτο δεκάλεπτο κι επιμέρους σκορ 24-6 χάρισαν τη νίκη, με τον Παναγιώτη Καλαϊτζάκη να τελειώνει το παιχνίδι με 12 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Ζεμάιτις με 16 πόντους, ενώ κορυφαίος σκόρερ του ματς ήταν ο Στανιούλις από πλευράς Σιαουλιάι με 19 πόντους.