13.9 C
Athens
Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Elite League: Ποιος εκ των έξι θα αντέξει…

Με διπλή εβδομάδα συνεχίζεται σήμερα (29/11) με την 10η αγωνιστική η Elite League με την εξάδα των πρωτοπόρων να δοκιμάζεται και το σπουδαίο παιχνίδι της Νέας Σμύρνης να ξεχωρίζει.

Ο ισχυρός Πανιώνιος υποδέχεται στο «Κροίσος Πέρσης» τον Ερμή Σχηματαρίου που τρέχει 6 συνεχόμενες νίκης, ενώ πολύ δύσκολη έξοδος έχει και ο Κόροιβος που θα φιλοξενηθεί στο «Σαλούν» από τον ισχυρό Παπάγου.

Η φορμαρισμένη Δόξα παρά τις απουσίες της υποδέχεται στη Λευκάδα τον Πανερυθραϊκό, ο οποίος μετράει 4 συνεχόμενες ήττες και κινδυνεύει να βγάλει χωρίς νίκη το Νοέμβριο.

Στον Υμηττό με τον Αμύντα θα αγωνιστεί ο Μίλωνας, ενώ στις νίκες θέλει να επιστρέψει η Μύκονος που φιλοξενεί τα Μέγαρα.

Ενδιαφέρον παιχνίδι και στη Λαμία με τον Έσπερο να υποδέχεται τον Ηρακλή, ενώ το Ψυχικό βλέπει ως «τελικό» την αναμέτρηση με τον Χαρίλαο Τρικούπη.

Τέλος, στο κλειστό της Γεωργιανής η Ελευθερούπολη θέλει να παραμείνει ψηλά, υποδεχόμενη τον Αίαντα Ευόσμου που ψάχνει την υπέρβαση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Elite League:

Κροίσος Πέρσης 16.30 Πανιώνιος-Ερμής Σχ. Θεονάς-Κωνσταντινίδου-Ασλανίδης (Τεφτίκης)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Πανερυθραϊκός Μαρινάκης-Καρπάνος-Ασημακάκη (Γκαρτζονίκας)

Π. Χανιώτη 19.00 Μύκονος-ΝΕ Μεγαρίδος Ζακεστίδης-Αναστασίου-Αργυρούδης (Κουνάνης)

Παπάγου 16.30 Παπάγου-Κόροιβος Αγγελής-Κατραχούρας-Τσώνος (Νιγιάννης)

Υμηττού 18.30 Αμύντας-Μίλων Τσόλακος-Μάνος-Κούλης Χαρ. (Ντίνος)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Χαρ. Τρικούπης Τσιμπούρης-Χριστινάκης-Σκανδαλάκης (Τηγάνης)

Γεωργιανής 17.00 Ελευθερούπολη-Αίας Ευόσμου Ευφραιμίδης Σ.-Γερακίνης-Ντούρας (Μπρίγκος)

Χαλκιοπούλειο 16.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ηρακλής Κατωτικίδης-Μαραμής-Πράττος (Μπλέτσας)

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):

1.Κόροιβος Αμαλιάδας (6-3) 15
2.Πανιώνιος (6-3) 15
3.Δόξα Λευκάδας (6-3) 15
4.Μίλωνας (6-3) 15
5.Μύκονος (6-3) 15
6.Ερμής Σχηματαρίου (6-3) 15
7.Νεανική Εστία Μεγαρίδος (5-4) 15
8.Παπάγου (5-4) 14
9.Ηρακλής (5-4) 14
10.Ελευθερούπολη (5-4) 14
11.Έσπερος Λαμίας (4-5) 13
12.Αμύντας (3-6) 12
13,Πανερυθραϊκός (3-6) 12
14.Χαρίλαος Τρικούπης (3-6) 12
15.Αίαντας Ευόσμου (2-7) 11
16.Ψυχικό (1-8) 10



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ