20.4 C
Athens
Κυριακή, 14 Απριλίου, 2024

Elite League: Εντός των τειχών Πανιώνιος και Ελευθερούπολη, στη Λευκάδα τα Μέγαρα

Την ευκαιρία να παραμείνει στη κορυφή έχει ο Πανιώνιος που υποδέχεται αργά (20:00) τον Πανερυθραϊκό στο «Κρόισος Πέρσης», ενώ η Ελευθερούπολη θα φιλοξενήσει τον Χαρίλαο Τρικούπη.

Δύσκολη έξοδο έχει η Μεγαρίδα στη Λευκάδα με τη Δόξα που ψάχνει νίκες που θα την κάνουν να ολοκληρώσει με άνεση τη σεζόν, και χωρίς περιπέτειες. Δύσκολο παιχνίδι και για τον Μίλωνα στο Ψυχικό, με την ΑΕΨ να παίζει ένα ακόμη τελικό, έχοντας εκτός για το υπόλοιπο τη σεζόν τους Κουκά και Πιτούλη.

Ακόμη μια νίκη με τον Διονύση Αγγέλου έχει την ευκαιρία να φτάσει ο Ηρακλής που υποδέχεται τον επικίνδυνο Κόροιβο Αμαλιάδας, και θέλει να εκμεταλλευτεί τυχόν απώλεια του Ερμή Σχηματαρίου που δοκιμάζεται στον Υμηττό για να μπει στην εξάδα των πλέι οφς.

Σε αυτή θέλει να μπει και η Μύκονος που φιλοξενεί τον Παπάγου, ο οποίος θέλει να αποφύγει τα πλέι αουτ, κάτι που θέλει και ο Έσπερος που υποδέχεται στη Λαμία τον Αίαντα Ευόμου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής της Elite League :

Σάββατο 2/3

Υμηττού 16.30 Αμύντας-Ερμής Σχηματαρίου Σπυρόπουλος Σπ.-Αργυρούδης-Τζίμης (Παπάντος)

Κροίσος Πέρσης 20.00 Πανιώνιος-Πανερυθραϊκός Λεβεντάκος-Θεοδωρόπουλος Ρ.-Καλογερόπουλος Φ. (Νηγιάννης)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-ΝΕ Μεγαρίδος Μαρινάκης-Ρίζος-Καρακάσης (Γκαρτζονίκας)

Π. Χανιώτη 19.00 Μύκονος-Παπάγου Ζιώγας-Σκανδαλάκης-Κατσαπρακάκης (Παυλόπουλος)

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Κόροιβος Ταρενίδης-Παζώλης-Παπαγερίδης (Θεοδώρου)

Ψυχικού 16.00 Ψυχικό-Μίλων Μάνος-Τσαχάκης-Αναστασίου (Παλάτος)

Γεωργιανής 17.00 Ελευθερούπολη-Χαρ. Τρικούπης Λόρτος-Αναστασιάδης Β.-Κανελλίδης (Πανταζής)

Χαλκιοπούλειο 16.30 Έσπερος Λαμίας-Αίας Ευόσμου Ζακεστίδης-Μαλαμάς-Καλογριάς (Δεσάρτης)

Η Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1.Πανιώνιος (16-7) 39
2.Νεανική Εστία Μεγαρίδος (15-8) 38
3.Ελευθερούπολη (15-8) 38
4.Μίλωνας (14-9) 37
5.Κόροιβος Αμαλιάδας (14-9) 37
6.Ερμης Σχηματαρίου (14-9) 37
----------------------------------------------
7.Ηρακλής (14-9) 37
8.Μύκονος (13-10) 36
9.Δόξα Λευκάδας (11-12) 34
10.Παπάγου (11-12) 34
----------------------------------------------
11.Έσπερος Λαμίας (9-14) 32
12.Πανερυθραϊκός (9-14) 32
13.Χαρίλαος Τρικούπης (9-14) 32
14.Αμύντας (7-16) 30
----------------------------------------------
15.Αίαντας Ευόσμου (7-16) 30
16.Ψυχικό (6-17) 29



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ