17.8 C
Athens
Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου, 2024

Elite League (6η Αγ.): Ηρακλής από “ατσάλι”, πήρε το ντέρμπι από τον Μίλωνα

Ο Ηρακλής ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, άντεξε και στην αντεπίθεση του Μίλωνα στο τελευταίο πεντάλεπτο και έτσι πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη με 75-73 στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 6η αγωνιστική της Elite League.

Ο Ηρακλής στήριξε την προσπάθειά του στην άμυνά του, που ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο που έγειρε την πλάστιγγα ήταν απροσπέλαστη και με αυτή του τη νίκη πήγε στο 3-3, αφήνοντας τον Μίλωνα στο 4-2 και μη επιτρέποντάς του να πιάσει τη Μύκονο στην κορυφή.

Ηρακλής-Μίλων 75-73

Διαιτητές: Ξενικάκης-Ελευθεριάδης-Παζώλης (Παπαδόπουλος Ν.)

Δεκάλεπτα: 18-15- 31-38, 61-54, 75-73

Ηρακλής (Γιαπλές): Τόμπσον 10 (3), Σοκ 8 (1), Πουλιανίτης 5, Πράπας 5 (1), Μερμίγκης 5 (1), Ζορμπάς 10, Μπέικερ 13 (3), Σαρικόπουλος 8, Μαστρογιαννόπουλος 11 (1)

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης, Ανέστης 3, Μελισσαράτος 20 (2), Παγώνης, Μοτσενίγος 6 (2), Μπαρτ 23 (3), Δομπρογιάννης, Χριστόπουλος, Μαλούκος 2, Δημάκος 13 (1), Κανονίδης 6.

Διαβάστε ΕΔΩ τι συνέβη στα χθεσινά (4/11) παιχνίδια

Elite League
6η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Δόξα Λευκάδας-Κόροιβος Αμαλιάδας 81-82
Πανιώνιος-Μύκονος 86-61
Ελευθερούπολη-Πανερυθραϊκός 81-56
Ηρακλής-Μίλωνας 75-73
Ψυχικό-Μεγαρίδα 70-73
Αμύντας-Παπάγου 99-90
Αίας Ευόσμου-Χαρίλαος Τρικούπης 58-67
Έσπερος Λαμίας-Ερμής Σχηματαρίου 73-82

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες):

1.Μύκονος (5-1) 11
2.Κόροιβος Αμαλιάδας (4-2) 10
3.Μίλωνας (4-2) 10
4.Πανιώνιος (4-2) 10
5.Νεανική Εστία Μεγαρίδος (4-2) 10
6.Έσπερος Λαμίας (3-3) 9
7.Ηρακλής (3-3) 9
8.Πανερυθραϊκός (3-3) 9
9.Ελευθερούπολη (3-3) 9
10.Ερμής Σχηματαρίου (3-3) 9
11.Χαρίλαος Τρικούπης (3-3) 9
12.Παπάγου (3-3) 9
13.Δόξα Λευκάδας (3-3) 9
14.Αμύντας (2-4) 8
15.Αίας Ευόσμου (1-5) 7
16.Ψυχικό (0-6) 6

Επόμενη αγωνιστική (7η, 11-12/11)

Σάββατο 11/11

16:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ηρακλής (Ζωντανά από Action 24)

16:30 Παπάγου-Πανιώνιος (Στιγμιότυπα από Action 24)

16:30 Ερμής Σχηματαρίου-Ελευθερούπολη (Στιγμιότυπα από Action 24)

17:00 Πανερυθραϊκός-Ψυχικό

17:00 Μεγαρίδα-Αμύντας

17:00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Αίας Ευόσμου

19:00 Μύκονος-Δόξα Λευκάδας

Κυριακή 12/11

15:00 Μίλων-Έσπερος Λαμίας



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ