22.4 C
Athens
Τετάρτη, 17 Απριλίου, 2024

Elite League (16η Αγ.): Σούπερ Μπρούερ, θρίαμβος Πανερυθραϊκού στην έδρα του Μίλωνα

Ο Πανερυθραϊκός άλλαξε ριζικά στη μεταγραφική περίοδο για να βρει το δρόμο του και η αρχή του νέου του... προφίλ ήταν παραπάνω από ενθαρρυντική. Η ομάδα του Δημήτρη Χουχουλή έφυγε θριαμβεύτρια από την έδρα του Μίλωνα, με το υπέρ της 81-68 να έχει φαρδιά - πλατιά την υπογραφή του Τάι Μπρούερ.

Ο αμερικανός φόργουορντ ο οποίος μετακόμισε πρόσφατα από τη Λαμία στην Ερυθραία έδωσε άλλον αέρα στη νέα του ομάδα και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που ήταν ασταμάτητος την έβαλε σε τροχιά νίκης.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Πανερυθραϊκός πήγε στο 6-10 ενώ ο Μίλωνας έχει ρεκόρ 10-6. Πολύ καλός και ο έτερος νεοαποκτηθέντας του Πανερυθραϊκού, ο Τσρνιτς με καθοριστική συμβολή την ώρα που επιχειρούσε την αντεπίθεσή του Μίλωνας, ενώ σημαντικό ρόλο στο να μείνει η ομάδα του ψύχραιμη στα δύσκολα είχε και ο Κουφόπουλος.

Μίλων-Πανερυθραϊκός 68-81

Διαιτητές: Στρέμπας-Φραγκούλη-Τζίμης (Μωϋσιάδης)

Δεκάλεπτα: 16-24, 36-40, 53-59, 68-81

Μίλων (Καραγιάννης): Σκορδίλης 6, Μελισσαράτος 9 (1), Παγώνης, Μοτσενίγος 3, Μπαρτ 17 (2), Δομπρογιάννης 2, Ζούμπος 5, Δημάκος 10 (1), Κανονίδης 16 (4).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Τσρνιτς 13 (3), Νικολαΐδης 3 (1), Κουφόπουλος 10 (1), Τσουργιάννης 8, Μπρούερ 22 (5), Παπαζώτος, Μπαζίνας 10 (2), Κουρουπάκης 6, Αθηναίου 9 (1).

Διαβάστε ΕΔΩ τι συνέβη στα χθεσινά (13/1) παιχνίδια

Elite League
16η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Ελευθερούπολη - Πανιώνιος 84-72
Κόροιβος Αμαλιάδας-Ερμής Σχηματαρίου 87-69
Ηρακλής-Μύκονος 84-68
Ψυχικό-Αμύντας 72-64
Μίλωνας-Πανερυθραϊκός 68-81
Χαρίλαος Τρικούπης-Μεγαρίδα 90-88 (κ.α. 75-75)
Αίας Ευόσμου-Παπάγου 90-73
Έσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας 71-66

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

1.Ελευθερούπολη (12-4) 28
2.Πανιώνιος (12-4) 28
3.Μίλωνας (10-6) 26
4.Κόροιβος Αμαλιάδας (10-6) 26
5.Νεανική Εστία Μεγαρίδος (9-7) 25
6.Ερμής Σχηματαρίου (9-7) 25
7.Ηρακλής (9-7) 25
8.Παπάγου (8-8) 24
----------------------------------------------
9.Μύκονος (8-8) 24
10.Δόξα Λευκάδας (7-9) 23
11.Χαρίλαος Τρικούπης (6-10) 22
12.Αμύντας (6-10) 22
13.Πανερυθραϊκός (6-10) 22
14.Αίαντας Ευόσμου (6-10) 22
15.Έσπερος Λαμίας (6-10) 22
16.Ψυχικό (4-12) 20

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

Δόξα Λευκάδας-Ελευθερούπολη
Παπάγου-Ηρακλής
Πανερυθραϊκός-Χαρίλαος Τρικούπης
Ερμής Σχηματαρίου-Μίλωνας
Μεγαρίδα-Αίας Ευόσμου
Μύκονος-Έσπερος Λαμίας
Πανιώνιος-Ψυχικό

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

Αμύντας-Κόροιβος Αμαλιάδας



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ