14.8 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Ελευθερούπολη-Τρίτωνας: Πρόκριση ή παράταση αγωνίας

Πρόκριση ή παράταση αγωνίας στην αναμέτρηση της Ελευθερούπολης με τον Τρίτωνα για την Elite League (13/5, 17:00), με τους φιλοξενούμενους να έχουν το προβάδισμα στη σειρά και να θέλουν να "καθαρίσουν" την πρόκριση στο Final 4 και τους γηπεδούχους να ψάχνουν την ισοφάριση.

«Χάσαμε στις λεπτομέρειες το πρώτο παιχνίδι. Μας δόθηκε η ευκαιρία να κάνουμε το 2-1 εμείς αλλά δεν τα καταφέραμε. Τώρα πρέπει να κερδίσουμε και να κάνουμε το 2-2. Θα είναι πάλι ένα κλειστό ματς. Πρέπει να προσπαθήσουμε σε μεγάλο βαθμό. Καλούμε όλους τους φιλάθλους μας, να έρθουν και να μας βοηθήσουν», τόνισε ο Αμερικανός ψηλός του ΓΣΕ, Τάιτους Ρόμπινσον.

Στον αντίποδα, ο Θάνος Κωνσταντακόπουλος, έδωσε το σύνθημα για τον Τρίτωνα εν όψει του ματς Σαββάτου. «Δεύτερο παιχνίδι των playoffs με την σειρά να μεταφέρεται στην έδρα της Ελευθερούπολης. Προερχόμαστε από μια τεράστιας σημασίας νίκη καθώς θέλαμε να προστατεύσουμε με κάθε τρόπο το πλεονέκτημα που αποκτήσαμε από την regular season και να ξεκινήσουμε με το δεξί τη σειρά. Ήταν ένας αγώνας όπως ακριβώς τον περιμέναμε, με πάθος και κίνητρο και από τις δυο πλευρές και ένας αγώνας που κρίθηκε ξεκάθαρα στις λεπτομέρειες. Μη έχοντας πολύ χρόνο προετοιμασίας, προετοιμαζόμαστε και με τις κατάλληλες προσαρμογές που απαιτούνται θέλουμε να είμαστε συνεπείς και να διεκδικήσουμε ό,τι μας αναλογεί. Αναμένουμε έναν πολύ απαιτητικό αγώνα, για το λόγο του ότι η Ελευθερούπολη θα προσπαθήσει να φέρει τη σειρά πάλι στην Αθήνα, ενώ από την πλευρά μας είναι ακόμα ένας τελικός», δήλωσε ο συνεργάτης του Μιχάλη Μιχελάκου στον πάγκο του Τρίτωνα.