19.6 C
Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Εφές – Βιλερμπάν 78-72: Μίτσιτς και Κλάιμπερν γλίτωσαν τη γκέλα (vids)

Η Εφές κυνηγούσε για 35 λεπτά στο σκορ τη Βιλερμπάν και έβλεπε κατάφατσα τη γκέλα  - υποχώρηση στο στόχο της οκτάδας. Οι μεγάλοι παίκτες όμως, "μιλάνε" στα δύσκολα και η Εφές έχει πολλούς τέτοιους. Ο Βασίλιε Μίτσιτς και ο Ουίλ Κλάιμπερν πήραν την κατάσταση στα χέρια τους, θεμελίωσαν ένα σερί 11-0 από το 65-68 στο 36' και με το 76-68 αποκατέστησαν την τάξη και σφράγισαν τη νίκη της ομάδας τους με τελικό 78-72.

Η Εφές πήγε στο 9-8 και είναι στο γκρουπ των... όγδοων, η Βιλερμπάν με το 6-11 έμεινε με τις εντυπώσεις και μάλλον γι' αυτές θα συνεχίσει να παλεύει στο υπόλοιπο της διοργάνωσης κι ας υπάρχει ένας ολόκληρος γύρος.

ΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ: Η Βιλερμπάν πελάγωσε όταν η Εφές ανέβασε την πίεσή της στην τελευταία περίοδο. Πετούσαν τις μπάλες οι Γάλλοι, έφτασαν τα 18 λάθη και με τέτοια επίδοση δε νικάς σε αυτή την έδρα, αυτόν τον αντίπαλο.