30.8 C
Τετάρτη, 3 Ιουλίου, 2024

Εφές-Ρεάλ 90-89: Αγχώθηκε αλλά πήρε νίκη-ανάσα! (vids)

Νίκη ανάσα για την Αναντολού Εφές που επικράτησε της Ρεάλ Μαδρίτης με σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την Ευρωλίγκα (90-89). Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν παίζει με τη... φωτιά όσον αφορά την παρουσία της στα πλέι οφ της διοργάνωσης και πήρε ένα σημαντικό αποτέλεσμα που την κρατά σε απόσταση βολής.

Η Εφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο (18-24), κυριάρχησε επί της Ρεάλ, επιβάλλοντας τον δικό της ρυθμό και φτάνοντας τη διαφορά στην ύψιστη τιμή της στο κλείσιμο του τρίτου δεκαλέπτου (77-60). Με τη διαφορά στο +17 για την τουρκική ομάδα, οι Μαδριλένοι έπαιξαν το τελευταίο τους χαρτί στην τέταρτη περίοδο και κατάφεραν να υπερκαλύψουν τη διαφορά περνώντας μπροστά στο σκορ (83-84)! Οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν με ψυχραιμία την ανατροπή και πήραν μία πολύτιμη νίκη με 90-89.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά της αναμέτρησης.