16.7 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

«Δημήτρης Γκίμας»: Το σήκωσε ο Φίλιππος Βέροιας (pics + vid)

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε το 3ο τουρνουά «Δημήτρης Γκίμας», με τον γηπεδούχο Φίλιππο να κερδίζει την Γέφυρα με 74-55 και να κατακτάει το τρόπαιο.

Την 3η θέση πήρε ο Πρωτέας Γρεβενών που επιβλήθηκε των Αετών Βέροιας με 59-54.

Αναλυτικά:

«ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΚΙΜΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!

Με μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση, ο Φίλιππος Βέροιας είναι ο θριαμβευτής του 3ου Τουρνουά Μπάσκετ "Δημήτρης Γκίμας". Αντίπαλος της ομάδας μας στον Μεγάλο Τελικό της διοργάνωσης ήταν ο ΜΓΣ Γέφυρας, ο οποίος κατάφερε να αντισταθεί για κάτι παραπάνω από μια περίοδο στην κυριαρχία της αρμάδας του Ευθύμη Κοθρά.

Ήδη από το 2ο δεκάλεπτο, ο Φίλιππος Βέροιας είχε αγγίξει τη διψήφια διαφορά, την οποία τελικά εδραίωσε καθόλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση με +19 πόντους και το τελικό σκορ στο 74-55 υπέρ μας!

Πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή. Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα της Γέφυρας για την παρουσία της στο τουρνουά... τα λέμε στο πρωτάθλημα!

Τις απονομές πραγματοποίησε ο κ. Μιχάλης Τζαφερόπουλος, εκπροσωπώντας το ΚΑΠΑ Δήμου Βέροιας, το οποίο ήταν για ακόμη μια φορά στο πλευρό μας!

Φίλιππος Βέροιας (ΚΟΘΡΑΣ): ΜΕΛΑΔΙΑΝΟΣ 10 (2), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 11 (3), ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ 17 (2), ΛΑΖΑΡΗΣ 7, ΚΑΤΖΟΣ 13, ΜΠΕΝΑΣ 12 (1), ΠΟΛΥΜΕΝΗΣ, ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ.

- Ο Πρωτέας Γρεβενών κατέκτησε την 3η θέση στο 3ο Τουρνουά Μπάσκετ "Δημήτρης Γκίμας".

Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι, με την κάθε ομάδα να έχει από ένα ημίχρονο, ο Πρωτέας ήταν αυτός που τελικά επιβλήθηκε και νικώντας με 59-54, πήρε τη νίκη και την 3η θέση στο Τουρνουά.

Ευχαριστούμε τους Αετοί Βέροιας Κ.Σ. και τον Πρωτέας Γρεβενών για την εξαιρετική παρουσία τους στη διοργάνωση και τους ευχόμαστε στο τέλος της χρονιάς να έχουν πετύχει τους στόχους τους!».