24.7 C
Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Δάφνη – Τζιβελέκας : «Υποβάλαμε ένσταση που θα υποστηρίξουμε μέχρι τέλους» (pic)

Μπορεί να ολοκληρώθηκε αγωνιστικά η αναμέτρηση του Ίκαρου Καλλιθέας με την Δάφνη, με τους γηπεδούχους να επικρατούν στην παράταση με 85-79 και να παίρνουν την 2η θέση στην κανονική περίοδο, αλλά οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα για την τελευταία φάση της κανονικής περιόδου.

Όπως αναφέρει στην προσωπική του σελίδα ο Κώστας Τζιβελέκας υπέβαλαν ένσταση για το καλάθι με το οποίο έστειλε το παιχνίδι στην παράταση ο Ίκαρος, μιλώντας για κατάφωρη παράβαση των κανονισμών,

Αναλυτικά ο πολύπειρος παράγοντας έγραψε : «Τριάντα χρόνια έχουμε μάθει να κερδίζουμε η να χάνουμε στα γήπεδα αλλά η σημερινή κατάφωρη αδικία στο ντέρμπι δεν μπορεί να μεινη έτσι ΙΚΑΡΟΣ vs Α.Ο.ΔΑΦΝΗΣ Απίστευτα πράγματα σήμερα Στην Καλλιθέα 0.2 (δυο δευτερα )πριν λήξει ο αγωνας κερδίζουμε με ένα καλάθι δίνεται φάουλ υπέρ της γηπεδούχου ομαδος η πρώτη βολή άστοχη η δεύτερη εύστοχη πηδάει παίκτης της γηπεδούχου ομαδος ενώ η μπάλα οδευει επιτυχώς και ο Α διαιτητης δινει δίποντο .Κατάφωρη παράβαση του κανονισμού που οδήγησε τον αγώνα σε παράταση!!!Φυσικά και υποβάλαμε ένσταση που θα υποστηρίξουμε μέχρι τελους !!για την κατοχύρωση του παιχνιδιού.Ο Β διαιτητής πιστευω την ώρα που ο Α διαιτητής το διαπραγματευόταν αρκετή ώρα με την γραμματεία ειχε αντίθετη άποψη!!!!…….Είμαι σίγουρος ότι η νέα Δοικηση της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ και τα αρμόδια όργανα της θα κρίνουν δίκαια από το οπτικό υλικό που θα προσκομίσουμε ότι η βολή είναι ΚΑΘΑΡΑ ένας πόντος!!!!!!!Στην συγκεκριμένη φάση οι παραβάσεις είναι τρεις…..».