19.2 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Χάποελ Τελ Αβίβ- Χάποελ Χολόν 90-78: Εκτός έδρας ήττα για την αντίπαλο της ΑΕΚ (pic)

Η Χάποελ Χολόν δεν μπόρεσε να επεκτείνει το σερί της κόντρα στη Χάποελ Τελβ-Αβιβ στο ισραηλινό πρωτάθλημα, αφού ηττήθηκε με 90-78, λίγα 24ωρα πριν ταξιδέψει στην Ελλάδα για τον αγώνα με την ΑΕΚ.

Η πρώτη -πλέον- στην κατάταξη ομάδα του Τελ Αβίβ (12-3) έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους (8-6) και με μόνη εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο δεν ανησύχησε ιδιαίτερα φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και στο +19.

Για την προσεχή αντίπαλο της Ένωσης στο Basketball Champions League (5/3, 20:45), πρώτος σκόρερ αναδείχτηκε ο νεοαποκτηθείς Τατζέρ ΜακΚολ με 15 πόντους σε 24 λεπτά ενώ οι γηπεδούχοι είδαν τον Τομέρ Γκινάτ (21π. -10ρ.) με double double να ξεχωρίζει.