14.8 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

BCL: Βήμα πρόκρισης για την Μπαχτσεσεχίρ, άνετη η Τενερίφη (pic+vids)

Σε ένα κρίσιμο ματς για την πρόκριση από τον Όμιλο Δ' του Basketball Champions League, η Μπαχτσεσεχίρ με ένα εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο νίκησε τη Νίμπουρκ (88-80) και έκανε μεγάλο βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Η Νίμπουρκ έκανε μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο ένα εκπληκτικό τέταρτο της Μπαχτσεσεχίρ έγειρε το ροζ φύλλο αγώνα στους γηπεδούχους. Στο 2-2 ανέβηκαν οι Τούρκοι, έπεσαν στο 1-3 οι Τσέχοι.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά του Μπαχτσεσεχίρ-Νίμπουρκ.

Η Τενερίφη στο άλλο ματς της ημέρας, στον όμιλο του Περιστερίου, είχε ένα εύκολο βράδυ απέναντι στην Μπνέι Χερζίλια την οποία και νίκησε με 83-63.

Η ισπανική ομάδα ανέβηκε στο 3-1, κάνοντας αποφασιστικό βήμα πρόκρισης, ενώ η Μπνέι Χερζίλια υποχώρησε στο 1-3.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά του Τενερίφη-Μπνέι Χερζίλια.