23.4 C
Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

BCL: Η Νταρουσάφακα “τιμώρησε” την Τενερίφη, μεγάλη ανατροπή της Λούντβιγκσμπουργκ(vids)

Η Τενερίφη μπήκε γκαζωμένη μα έφυγε... ηττημένη από την Πόλη, με τη Νταρουσάφακα να κάνει μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και να πανηγυρίζει τη νίκη με 88-84.

Το παιχνίδι για τον όμιλο C της διοργάνωσης ήταν συναρπαστικό σε εξέλιξη, μεταξύ δύο ομάδων που είχαν νικήσει στην πρεμιέρα τους και οι Τούρκοι παρότι ριζικά ανανεωμένοι φέτος, έδειξαν ότι θα είναι σκληρό καρύδι και ότι έχουν φιλοδοξίες.

Για τον όμιλο της ΑΕΚ εξελίχθηκε ένα μεγάλο θρίλερ στη Γερμανία. Η Κινγκ Σέτζιν κρατούσε το ματς στα χέρια της για 30 λεπτά, όμως, η Λούντβιγκσμπουργκ με μεγάλη αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο και επί μέρους σκορ 23-11, έφτασε στη νίκη με 82-78.
Για τον όμιλο του Περιστερίου, η Μάλαγα είχε εύκολο εντός έδρας έργο με αντίπαλο τη ΛεΜαν, τη νίκησε με 83-74 και έγινε η μόνη ομάδα του ομίλου με ρεκόρ 2-0.