14.4 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

BCL: Η Κλουζ Ναπόκα στο δρόμo του Περιστερίου (pics)

Tο Περιστέρι έμαθε την αντίπαλό του στην προκριματική φάση του BCL. Θα αντιμετωπίσει την Κλουζ Ναπόκα, η οποία απόψε, στο ΚΓ "Ανδρέας Παπανδρέου" επικράτησε της Σαλόν Βίλπας με 106-97. Ο αγώνας ανάμεσα στους "κυανοκίτρινους" και τους Ρουμάνους θα διεξαχθεί την Τετάρτη (15/9) στις 20.30 και θα μεταδοθεί από την ERTSports.

H Κλουζ Ναπόκα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έφτασε στο +13 (30-17) με την ολοκλήρωση της πρώτης περιόδου. Το ακριβώς αντίθετο έγινε στη δεύτερη περίοδο με τη Σαλόν Βίλπας που έκανε την αντεπίθεσή της και έγραψε το επιμέρους 18-31. Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι και έτσι συνεχίστηκε ως τα τελευταία λεπτά. Οι Ρουμάνοι έκαναν το βήμα μπροστά όταν χρειάστηκε, έφτασαν ως το +10 (96-86, 37'20'') και στη νίκη με το τελικό 106-97.

Διαιτητές: Γιασεβίτσους, Σαράπα, Μπισουέλ

Δεκάλεπτα: 30-17, 18-31, 22-23, 36-26