23.4 C

Αστέρας: Επιβλήθηκε στο τέλος και τώρα…Παναθηναϊκός(pics+vids)

Ο Ερυθρός Αστέρας άφησε πίσω του την ήττα από την Εφές, και πήρε εντός έδρας νίκη στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής της Αδριατικής λίγκας κόντρα στη Μπουντούσνοστ με σκορ 69-65. Ξανά εκτός ο Νέντοβιτς.

Η σερβική ομάδα έχτισε διψήφια διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και πήραν το προβάδισμα 6μισι λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα(55-57). Σε εκείνο το σημείο, ο Αστέρας έσφιξε την άμυνα του και έφτασε στο ροζ φύλλο αγώνα.

Ο Μπέντιλ πραγματοποίησε εκρηκτικό ξεκίνημα, σταματώντας το κοντέρ στους 16 πόντους, ο Μίτροβιτς ήταν εξαιρετικός με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Ραντούλιτσα είχε μεστό ντεμπούτο με 7 πόντους σε 9 λεπτά συμμετοχής. Ο Νεμάνια Νέντοβιτς για ακόμα μια φορά δεν επέστρεψε στην δράση και πλέον κάνει αγώνα δρόμου για να είναι έτοιμος στην επικείμενη αναμέτρηση κόντρα στον Παναθηναϊκό. Για τους Μαυροβούνιους, ο Ντρόμπνιακ πέτυχε 19 πόντους σε 19 λεπτά συμμετοχής

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 43-35, 55-51, 69-65