24 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Αρμάνι Μιλάνο- Σάσαρι 80-65 :Με φόρα πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό (pics)

Λίγο πριν το ματς με τον Παναθηναϊκό (31/1,21.15), η Αρμάνι Μιλάνο επιβλήθηκε της Σάσαρι με 80-65 για την 18η αγωνιστική της Λέγκα Α. Έτσι, η ομάδα του Ετόρε Μεσίνα έφτασε στην 12η νίκη στο πρωτάθλημα -όσες και η Βίρτους Μπολόνια- σκαρφάλωσε στην 4η θέση της κατάταξης και βάζει πλώρη για ΟΑΚΑ με ψυχολογικό πλεονέκτημα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν και καμία δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ αφού πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 43-43. Στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως, οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να ξεφύγουν, παρά το αρχικό -8, και μπήκαν στην τελευταία περίοδο με το σκορ στο 67-53. Σε αντίστοιχο τέμπο κύλησε το ματς μέχρι το τελικό 80-65.

Η Αρμάνι είχε σε εξαιρετική μέρα τους Νέιπιερ με 17 πόντους,1 ριμπάουντ και 4 ασίστ και Μίροτιτς με 16 πόντους σε 14 λεπτά αγώνα.