16.6 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

«Άντεξε» η Ολίμπια σε ματς θρίλερ στο Μιλάνο (pic)

Η Ολίμπια Μιλάνο επικράτησε σε έναν τρομερό αγώνα με 78-77 της Μπρέσια. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα με καταπληκτικό 4ο δεκάλεπτο ανέτρεψε το προβάδισμα των 11 πόντων των φιλοξενούμενων και πήρε τη νίκη για την πρώτη αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Ολίμπια προερχόταν από τον χαμένο ημιτελικό του Σούπερ Καπ στην παράταση από την Βίρτους Μπολόνια και ήθελε να τονώσει την ψυχολογία της πριν την έναρξη της Ευρωλίγκας όπου αντιμετωπίζει την Βιλερμπάν εκτός έδρας.

Ο Νικολό Μέλι έκανε την διαφορά με 14 πόντους και 9 ριμπάουντ(2/5 δίποντα, 3/5 τρίποντα) με τον Χολ να τον βοηθάει στο σκοράρισμα με 13. Από την Μπρέσια εκπληκτικός ήταν ο Πετρουτσέλι, ο οποίος πήρε όλο το βάρος της επίθεσης της Μπρέσια σκοράροντας 19 πόντους αλλά τελικά αυτό δεν ήταν αρκετό για την φιλοξενούμενη ομάδα.