14.3 C
Athens
Σάββατο, 2 Μαρτίου, 2024

Α2 Γυναικών (6η αγ.): Πήρε το ντέρμπι η Αγία Παρασκευή, ακάθεκτη η δυάδα του βορρά

Στην κορυφή του 1ου ομίλου έμεινε η Αγία Παρασκευή, επικρατώντας στο «Κοντόπευκο» του Αμύντα με 56-45, φτάνοντας στο 6/6.

Από κοντά ο Ιωνικός ΝΦ που δεν είχε προβλήματα με τον Προμηθέα Πατρών, ενώ σημαντικές νίκες πήραν Παλαιό Φάληρο και ΑΕΚ Περιστερίου.

Στον 2ο όμιλο Πανσερραϊκός και Παναθλητικός συνέχισαν την επέλαση τους, μην έχοντας ουσιαστικά αντίπαλο.

1ος Όμιλος (6η αγων.)

Σπόρτιγκ-Πορφύρας 50-39
Ιωνικός ΝΦ-Προμηθέας Π. 74-50
Αγ. Παρασκευή-Αμύντας 56-45
Δαναοί Άργους-Άμιλλα 50-63
Τερψιθέα-ΑΕΚ Περιστερίου 48-52
Π. Φάληρο-ΚΑΟ Μελισσίων 53-50
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου (22/11)

Τα φύλλα αγώνα:

Σπόρτιγκ-Πορφύρας 50-39
Διαιτητές: Βαλουξής-Αρτελάρης
Δεκάλεπτα: 14-8, 26-19, 38-22, 50-39
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Μουζάκη, Δεληγιάννη 9, Παντελή 20(1), Πλώτα, Χαλικοπούλου 12(2), Σερέπα 5(1), Μπέτκα, Κουφογιάννη 4, Ρουσουνέλου, Καρρά, Κατσιώνη.
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Τσιλιμπάρη 8, Μπαλαμπάνη 10(1), Ρουμπελάκη 3(1), Ευμορφοπούλου 6, Κοντραφούρη, Παπάζογλου, Ξενιτοπούλου 4, Μεγαλούδη 5(1), Θανοπούλου 1, Ακρίβου, Αρχαγγελίδη 2.

Ιωνικός ΝΦ-Προμηθέας Π. 74-50
Διαιτητές: Γεωργιλάκης-Πετρόπουλος Γεωρ.
Δεκάλεπτα: 19-10, 39-32, 62-38, 74-50
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Τσέρου 11(3), Κωνσταντίνου 6, Καραγιάννη 19, Ζίου 8, Φουράκη 17, Καββαδά 4, Καραβέλη Κ., Λέρη 3(1), Σούλη 2, Καρούσου, Αυδίκου 4, Κατζακάζου.
Προμηθέας Π. (Νάκης): Παυλάκη 6, Μαρούντα 7(1), Χαραμπίδη 7, Μιχαλοπούλου 6(1), Φραγγέα 8, Ορφανού 3(1), Σταμούλη, Κολόκα 3, Μαρίνη 3, Τσαβολάκη 3, Στεφανάτου 4, Κανελλοπούλου.

Αγ. Παρασκευή-Αμύντας 56-45
Διαιτητές: Μπον-Σίμα
Δεκάλεπτα: 18-12, 24-28, 40-35, 56-45
Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης): Κεσσέ 6, Γρίσπου 13(2), Τσιαδή 20(4), Γιαμπάνη 2, Καραχάλιου 6, Βούλγαρη 6, Κακοσούρη 2, Σακουλάκη, Πολιτοπούλου 1, Σπυρίδωνος, Κυρκοπούλου, Αραβανή.
Αμύντας (Δρακάκη): Καλομιτσίνη 17(3), Μαργώνη 2, Κοντογιάννη 3, Βαρβιτσιώτη 1, Κουτσιρίμπα 14, Παπαρδέλα 1, Γεωργακοπούλου 4, Μαζαρακη 3, Σιγάλα, Παπακώστα.

Δαναοί Άργους-Άμιλλα 50-63
Μπολάνος-Αποστολόπουλος
Διαιτητές: 13-12, 21-30, 34-45, 50-63
Δαναοί Αργους (Βερβαινιώτης): Χελιώτη 14, Δανούση 11(1), Σβορώνου 13, Μπάλλα 3, Ζαρόκωστα 2, Κυριάκου 2, Μπενέκη 3(1), Αργυροπούλου, Στρατή 2.
Αμιλλα (Γουναρά): Τζουγκράκη 8(2), Καρανάσιου 17(2), Αμίτση 5(1), Μακρυνίκα 10, Μάντη 4, Λυκούδη 10, Σκαμαντζούρα 7(1), Μούκα 2.

Τερψιθέα-ΑΕΚ Περιστερίου 48-52
Διαιτητές: Πολάτογλου-Χρήστου
Δεκάλεπτα: 15-8, 28-27, 41-38, 48-52
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος): Δανδουλάκη 8, Λαμπράκη 9, Θεοδώρου 16(2), Σιδηροπούλου 9(1), Κορδαλή, Καντέλη, Συγγρού 6, Αγκάι, Σμυρνιώτη.
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Κοντογεώργου 6, Καίσαρη 9, Τζίβα 15, Χρηστάκη 12(1), Γαβαλά 4, Τζίμη 2, Καλαντζή 2, Ράπτη 2, Πανούτσου, Σελούλη, Μαλαπάνη.

Π. Φάληρο-ΚΑΟ Μελισσίων 53-50
Διαιτητές: Παπανικολάου Ιωάν.-Μύζικας
Δεκάλεπτα: 11-12, 24-21, 41-38, 53-50
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Κοτσιάφτη 13(2), Στεριοπούλου 6, Λουκάτου 14, Αξιοπούλου 11(2), Σταθάκη, Καρακλή 9(3), Μανουσέλη, Αναστασοπούλου, Καμαράδου.
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Κούκη 6(1), Κυρίδη 13(3), Κοιλιαρίδη 8(1), Παρθενίου 3(1), Παναγιωτίδη 4, Τάρλα 8(2), Σκουμπάκη 2, Πατέρα 2, Κυριακάκη, Καλογερία 4, Τζέλου.

Η βαθμολογία

1) Αγία Παρασκευή    12        358-311           47
2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας  11        345-271           74
3) Μελίσσια    10        353-315           38
4) ΑΕΚ Περιστερίου    10        347-315           32
5) Τερψιθέα Γλυφάδα            9          365-292           73
6) Αμύντας      9          317-308           9
7) Σπόρτιγκ     9          303-299           4
8) Παλαιό Φάληρο     9          295-330           -35
9) Δάφνη Αγίου Δημητρίου   8          281-220           61
10) Δαναοί Αργους     8          304-347           -43
11) Αμιλλα Περιστερίου        8          306-364           -58
12) Πορφύρας 7          255-279           -24
13) Προμηθέας Πάτρας          7          256-416           -160
14) Κρόνος Αγίου Δημητρίου            6          280-298           -18

*Δάφνη Αγίου Δημητρίου και Κρόνος Αγίου Δημητρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)
Πορφύρας-Παλαιό Φάληρο
Μελίσσια-Δάφνη Αγίου Δημητρίου
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Προμηθέας Πάτρας-Αγία Παρασκευή
Αμύντας-Δαναοί Αργους
ΑΕΚ Περιστερίου-Σπόρτιγκ
Αμιλλα Περιστερίου-Τερψιθέα Γλυφάδα

2ος Όμιλος (6η αγων.)

Ανόρθωση Βόλου-Αναγέννηση Ν.Ρ. 59-53
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας 58-49
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 79-42
Παναθλητικός-Ιωάννινα ΣΚ 71-33
Πανόραμα-Πάνθηρες Καβάλας 44-59
Άρης-Πιερικός Αρχέλαος 64-68
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας

Τα φύλλα αγώνα:

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 79-42
Διαιτητές: Καρυπίδης-Γκαντίδης Θ.
Δεκάλεπτα: 28-11, 42-15, 60-30, 79-42 
Πανσερραϊκός (Ρούλης Π.-Ρούλης Χ.): Καλαμπάκου 13(2), Νάστου 13(2), Μιχαηλίδου 11(3), Τζιμορώτα 2, Γκομπετζισβίλι 11, Μπακιρτζίδου 2, Χωλοπούλου 8(1), Μαραγκού 2, Τζιαμπάζη 14(2), Μαμούδη, Δαμιανάκου 3(1).
ΜΕΝΤ (Σαμαρά): Στεργίου 9(2), Αθανασιάδου 1, Παπαδοπούλου 15, Κανελλοπούλου 9(1), Κλεισιάρη 2, Βλαχοπούλου, Καβακίδου 2, Βαλσαμοπούλου 4, Πεκιαρίδου.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας 58-49
Διαιτητές: Τογανίδου-Τσαπόγα
Δεκάλεπτα: 7-16, 23-23, 45-33, 58-49
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι-Γκαράς): Αρτεμισίου 13, Χριστοφοράκη 14(4), Καρτσαμάρη 19(2), Τζεμπελίκου 8, Καλφούντζου 4, Τίγκα.
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Βλαδίκα 8(2), Πισιάνη 3(1), Γκανάτσιου 15, Μεντεσίδου 9(2), Γεωργοπούλου 3(1), Ξενικάκη 4, Μάντσου 4, Σωματάκη 3.

Ανόρθωση Βόλου-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 59-53
Διαιτητές: Πάνος-Νικολαϊδης
Δεκάλεπτα: 20-15, 29-24, 44-40, 59-53
Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 14, Σουλτάνη 16, Σαρακατσάνη 3(1), Τσιμπίδη 4, Ταντουόφσκα 12(2) Αγαγιώτου 2, Μίχαλου 2, Μιχαηλίδου 6(1), Παπαζαφειροπούλου. 
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 8, Στεργίου, Γράψα Ευτ. 6, Σταμπή 11(3), Αντωνίου 9(1), Κουλακιώτη 6, Ντολοπούλου, Γράψα Ευαγ. 4, Κανέλλογλου 5, Αλασχκάρ 4, Πουρπουτίδου.

Παναθλητικός-Ιωάννινα ΣΚ 71-33
Διαιτητές: Μαρτυγάκης-Πετράκης Κ.
Δεκάλεπτα: 11-8, 34-12, 53-24, 71-33
Παναθλητικός (Γυμνόπουλος): Χωλοπούλου 16(3), Τσινασλανίδου 6, Ντάλα 12(2), Κωφινά 7(1), Καμπερίδου 7(1), Σύρπα 18, Παντώτη 3(1), Βασιλείου 2, Αδαμίδου, Ομο, Ντιόπ. 
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 3(1), Μπαρτζώκα 5, Βρασταμηνού 8, Κρητικού 4, Γιωτίτσα 6, Δημητριάδου 2, Βλάχβεη, Φαγογένη, Καλαντζή, Μπεκρή 4, Φερεντίδου, Ρίζου 1.

Πανόραμα-Πάνθηρες Καβάλας 44-59
Διαιτητές: Πλιάκος-Γεωργουσόπουλος
Δεκάλεπτα: 9-15, 24-27, 34-45, 44-59
ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου-Ριτζαλέου): Τσαλή 4, Παπαϊωάννου 17(2), Μπαξεβάνου, Ζουμπούλη 2, Αργυρού 2, Δαδάλη, Αυτζή 4, Βατσιτσίδου 7, Γιαντσακλίδου 6, Βασλαματζή, Παπαδοπούλου, Αποστολίδου , Νάκη 2.
Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης-Λογοθέτης): Λυκάκη 7(1), Τσάντα 10, Παναγιωτίδου 4, Μαραβέγια 2, Γαϊτάνη 20(5), Τριανταφύλλου 6, Πετρουσέφσκα 4, Μαμαλίγκατζη 4(1), Συροπούλου, Παπαδοπούλου 2, Πιστιόλα.

Άρης-Πιερικός Αρχέλαος 64-68
Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης-Τριανταφύλλου
Δεκάλεπτα: 10-13, 29-28, 48-51, 64-68
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 10, Καλογήρου 11(1), Γιάνταη 5, Παπαχρήστου, Τσιαρτσιώτη, Βλάχου 7, Μάντζιου Ε., Εφραιμίδου 22(3), Μάντζιου Α. 2, Κερασοβίτη 7(1).
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 32(1), Μάντζου 14(1), Μπουμπουλέντρα 7(1), Λάππα 4, Καρανικόλα, Ζαμάνη 4, Μπαγκλαρίδου, Ζαρκανέλα, Τσενεκίδου 3, Κιολέογλου 4.

Η βαθμολογία

1) Πανσερραϊκός     12     434-300   134
2) Παναθλητικός     10     392-222   170
3) ΑΣ Πανόραμα      10     376-336   40
4) ΑΕ Πυλαίας 9       353-262   91
5) Βόλος  9       329-264   65
6) Αρης     9       310-351   -41
7) Πιερικός Αρχέλαος      9       321-373   -52
8)  Πάνθηρες Καβάλας    8       338-288   50
9) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  7       288-362   -74
10) Ολύμπια Λάρισας      6       235-324   -89
11) Απόλλων Πτολεμαϊδας     6       286-399   -113
12) ΜΕΝΤ         5       204-266   -62
13) ΣΚ Ιωάννινα       5       193-312   -119

* ΑΕ Πυλαίας, ΣΚ Ιωάννινα, Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Βόλος και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους.
**ΜΕΝΤ και Παναθλητικός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)
Πάνθηρες Καβάλας-Αρης
Πιερικός Αρχέλαος-Βόλος
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Πτολεμαϊδας-ΑΕ Πυλαίας
ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα
ΣΚ Ιωάννινα-Πανσερραϊκός
Ρεπό: Παναθλητικός



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ