16.7 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Α1 Γυναικών: “Γκαζωμένος” Ολυμπιακός πέρασε στους τελικούς

Ο Ολυμπιακός πάτησε το γκάζι στο τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο του πρώτου αγώνα των πλέι οφ με τις Εσπερίδες και τελείωσε τη σειρά με συνοπτικές διαδικασίες.

Το 106-64 έστειλε τις "ερυθρόλευκες" στους τελικούς του πρωταθλήματος, αφού έφτασαν στο 3-0 υπολογίζοντας και τα ματς της κανονικής διάρκειας.

Η Γκούσταφσον με 33 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ έδωσε ένα ακόμα ρεσιτάλ, η Σταμολάμπρου με 26 πόντους και 5 ασίστ ήταν εντυπωσιακή και η Σουκ είχε 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Πλέον ο Ολυμπιακός περιμένει να τελειώνει και ο Παναθηναϊκός τους αγώνες του με την Ελευθερία Μοσχάτου, στη μία νίκη που χρειάζεται, για να συγκροτηθεί και επίσημα το ζευγάρι των τελικών που κρίνονται στις 4 νίκες, με τις δύο ομάδες να είναι στο 1-1 από την κανονική περίοδο.