17.5 C

Α1 Γυναικών: “Ερυθρόλευκη” απόδραση και άλμα τίτλου! (pic)

Ο Ολυμπιακό απέδρασε από την Λεωφόρο με 66-60 και πήρε ισχυρό πλέον προβάδισμα στη σειρά των τελικών της Α1 Γυναικών. Θυμίζουμε οι ομάδες κουβαλάνε και τους μεταξύ τους αγώνες από την κανονική περίοδο και οι "ερυθρόλευκες" έκαναν άλμα τίτλου κάνοντας το 3-1.

Για την ομάδα του Πειραιά η Γκούσταφσον ήταν για ακόμη μία φορά η κορυφαία για την ομάδα του Πειραιά που σταμάτησε στους 26 πόντους, με τον Ολυμπιακό να κάνει ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο και με ένα επιμέρους 23-11 να παίρνει τη νίκη.

Πρωταθλήτρια στέφεται η ομάδα που θα φτάσει πρώτη τις τέσσερις νίκες, με την επόμενη πράξη των τελικών να διεξάγεται στην έδρα του Ολυμπιακού στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, με τις "ερυθρόλευκες" να έχουν την ευκαιρία με νίκη να κατακτήσουν τον τίτλο.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά της αναμέτρησης.