16.6 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Α1 Γυναικών: Γκάζωσε στο τέλος ο Ολυμπιακός

Με την ευρεία, αλλά όχι άνετη για 30 λεπτά, εντός έδρας νίκη του Ολυμπιακού επί των Χανίων με σκορ 92-76 άνοιξε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών. Οι "ερυθρόλευκες" λίγο πριν λήξει η τρίτη περίοδος ήταν πίσω στο σκορ με 66-68, αλλά κάπου εκεί... αποφάσισαν να το τελειώσουν.

Πάτησαν το γκάζι με μπροστάρισα την Μέγκαν Γκούσταφοσν που τελείωσε το ματς με 24 πόντους και 11 ριμπάουντ και άφησαν πίσω τον φιλότιμο αντίπαλο. Ο Ολυμπιακός συνεχίζει αήττητος, με 16/16 αφού έχει και μια εκκρεμότητα.

Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων 92-76

Κυριακή 22/1
Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Παναθηναϊκός Τσαχάκης-Κονταράτος-Χριστοδουλάκης (Κυρτάτας)
3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-ΠΑΟΚ Ασλανίδης-Κώτσου-Κατσαπρακάκης (Ζαγκλής)
Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Γαρινή-Λαζόγκα-Ανδρεόπουλος (Ζώης)
Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός Συκεών-ΠΑΣ Γιάννινα Γερακίνης-Παζώλης-Πράττος (Παπαδόπουλος Ν.)
Λευκάδας 17.00 Νίκη Λευκάδας-Πρωτέας Βούλας Καρακάσης-Λιαρομάτης-Λιόνας (Κοκορδάτος)