19.7 C
Athens
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (7η Αγ.): Σόκαρε τον Απόλλωνα Χαλκίδας η Άμφισσα

Ο ΓΑΣ Άμφισσας μπορεί να ηττήθηκε στο νήμα την προηγούμενη αγωνιστική στη έδρα της μετά από απίθανο τρίποντο του Ανέστη Μάτου στην εκπνοή, αλλά η ήττα από τον Λοκρό Αταλάντης φαίνεται να λειτούργησε ενεργητικά.

Έτσι, η ομάδα της Άμφισσας κέρδισε άνετα στη Χαλκίδα τον πρωτοπόρο, Απόλλωνα με 75-63, ενώ άνετες νίκες πήραν Σύλλας Αιδηψού και ΑΕ Καρύστου σε Λιβαδειά και Αταλάντη.

Α' ΕΣΚΑΣΕ
7η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Απόλλων Λιβαδειάς-Σύλλας Αιδηψού 58-99
Γ.Σ. Ιτέας-Πρωτέας Σχηματαρίου 60-54
Τελεθριακός-Άρης Θήβας 65-58
Λοκρός Αταλάντης-Α.Ε. Καρύστου 71-90
Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Άμφισσας 63-75
Ρεπό: Κάδμος Θηβών

Τα φύλλα αγώνα:

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 60-54

Διαιτητές: Ζαφείρη-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 32-33, 50-44, 60-54.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Αγγελόπουλος 2, Λεοντίου 5 (1), Παπαδημητρίου, Μαναίος 2, Μολές 13 (1), Γεωργαντάς 23, Παναγιωτόπουλος, Κουτρολίκος, Σταύρου 15 (1), Βίλλιας, Ζαχαρόπουλος, Αναστασίου.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κουμαρτζάκης, Χατζηστάμου 9 (1), Τζίνης, Χαντζής 8 (1), Πανταζής 8, Λουλακάς 11 (1), Βλαχάκης 8 (2), Χουλιαράς, Μακαριάδης, Στεφάνου 6, Κούτρας 4.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 63-75

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-15, 14-33, 38-58, 63-75.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τομαράς-Νικολάου): Τουτουκτσής, Αλεξάνδρου 6 (2), Πηγαϊδούλης, Ζορμπάνος 10 (1), Κατσούλας 6, Αργυρίου 3 (1), Σταματίου Δ., Τσιριμώκος, Κωνσταντίνου 3, Αποστολάτος 17 (3), Σταματίου Π., Βλάχος 18 (2).

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Τσικνής 6 (1), Οικονόμου 12, Κοκολόγος, Παπαθεοχάρης, Βούρκας 17, Μοσχόπουλος 7, Μαμαρέλης 23 (6), Μαγγελάκης 10.

ΛΟΚΡΟΣ - Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ 71-90

Διαιτητές: Χαϊνά-Ντάνος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-28, 23-49, 43-71, 71-90.

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος): Ντουράκης, Ανέστης, Γεραγγελής, Θεοφανόπουλος 12, Πάσσας 18, Θεοδώρου 4, Μπόλματης 14 (4), Μάτος Αν., Μάτος Αγγ. 23 (6), Ψεύτης.

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Μεσίνι 22 (1), Κακαβάς 3, Καλούδης Ν. 9 (3), Παρασκευόπουλος 8 (2), Καλύβας 5 (1), Κατσόγιαννης 2, Ζέρβας 2, Ροδολάκης 2, Ντιφαντής 4, Φρουσκλιάς 23 (5), Τσιάκος 10.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 65-58

Διαιτητές: Μαμασούκα-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 34-31, 48-44, 65-58.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Σεϊντίνι 9 (1), Αντωνόπουλος 6 (1), Κολοβός 26 (3), Τσιτούμης, Παπανικολάου 4, Λούκας, Ιωαννίδης, Μαρούλας 11 (1), Ματάκιας, Νέστορας 9.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Παπαθανασίου): Σκούμας 13, Ματσαγγούρας, Βουρτζούμης 12 (2), Χαρατσής 14 (2), Ζέρβας 1, Κανινής 5, Βογιατζής 13, Παγώνης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΣΥΛΛΑΣ 58-99

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ραμιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-21, 30-44, 46-71, 58-99.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ταμπίτσικας): Ψιλόπουλος 12, Κωτσαδάμ Λ. 7, Αντωνίου 1, Τερματζίδης 7, Κωτσαδάμ Λ.Α. 9, Κωτσαδάμ Α., Κρίκος, Καραδόπουλος 12 (1), Πιπινής 1, Δεδούσης 2, Ματθαίου 6, Γαβαλάς 1.

ΣΥΛΛΑΣ (Ρουμελιώτης Γ.): Φύκας Φ. 6, Δοξάκης 17 (4), Δέδες 9 (3), Χράπαλος 3, Κόκκαλης 19 (3), Τριάντης 6 (2), Αβραμίδης 6, Αγαπητός 2, Χαλέμπας, Καβουσανάκης 4, Κιαπέκος 11, Παπαργυρόπουλος 16.

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

1.Απόλλων Χαλκίδας (5-2) 12
2.Κάδμος Θηβών (5-1) 11
3.Λοκρός Αταλάντης (4-3) 11
4.Τελεθριακός (4-2) 10
5.Σύλλας Αιδηψού (4-2) 10
6.ΑΕ Καρύστου (4-2) 10
7.Πρωτέας Σχηματαρίου (3-3) 9
8.Γ.Σ. Ιτέας (2-5) 9
8.Άρης Θήβας (2-4) 8
10.ΓΑΣ Άμφισσας (2-4) 8
11.Απόλλων Λιβαδειάς (0-7) 7

*Η ΑΓΕ Χαλκίδας αποχώρησε από το πρωτάθλημα

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η-16/12)

Σύλλας-Λοκρός
Κάδμος-Τελεθριακός
Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Χαλκίδας
ΓΑΣ Άμφισσας-Άρης Θήβας
Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Λιβαδειάς
Ρεπό: Γ.Σ. Ιτέας

photo: https://www.stereabasket.gr/



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ