30.9 C
Athens
Πέμπτη, 18 Ιουλίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑΝΑ (Playoffs-Play out, 1η Αγ. – Α’ Φάση): Έκαναν το πρώτο βήμα Ιωνικός και Δραπετσώνα

Στις αναμετρήσεις της πρώτης αγωνιστικής των Playoffs και των Play Out της Α' ΕΣΚΑΝΑ, ο Ιωνικός και η Δραπετσώνα πήραν προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό ενώ η Ένωση Αρμενίων πήρε το «θρίλερ» στην παράταση.

Πιο συγκεκριμένα, στα Playoffs ο Ιωνικός μπήκε με το δεξί επικρατώντας του Ίκαρου Νέας Σμύρνης με 75-67 ενώ η Δραπετσώνα υπέταξε τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου με 66-61.

Στα ματς των Play Out, η Βουλιαγμένη πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Μανδραϊκού με 83-75 ενώ δύσκολο διπλό σημείωσε και η Ένωση Αρμενίων που νίκησε στην παράταση την Ευρυάλη με 62-60.

Α' ΕΣΚΑΝΑ
Playoffs
1η αγωνιστική
Α' Φάση
Τα αποτελέσματα:

Ιωνικός Νίκαιας-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 75-67 (1-0)
Δραπετσώνα-Αστέρας Αγίου Δημητρίου 66-61 (1-0)

*Η πρόκριση στον τελικό κρίνεται στις 2 νίκες

Α' ΕΣΚΑΝΑ
Play out
1η αγωνιστική
Α' Φάση
Τα αποτελέσματα:

Μανδραϊκός-Βουλιαγμένη 75-83 (0-1)
Ευρυάλη-Ένωση Αρμενίων 60-62 παρ. (0-1)

*Οι σειρές κρίνονται στις 2 νίκες
Οι νικητές των δύο ζευγαριών για τις θέσεις 10 και 11. Οι δύο ηττημένοι της Α’ φάσης υποβιβάζονται στην Β’ Κατηγορία και δεν αγωνίζονται στη Β’ φάση.
*Από την National League 2 υποβιβάστηκε μόλις μια ομάδα της ΕΣΚΑΝΑ (ΑΣ Πέρα)

PLAY OFF (1-4, 2-3)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ –ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 75-67 (1-0)

Διαιτητές :Δελαγραμμάτικας , Κιουλάφας, Μούστρης

Δεκάλεπτα : 28-19, 46-39 , 59-48, 75-67

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραχάλιος, Χατζηκυριάκος Α.) : Λεκάκης 8(1) ,Ψαρόπουλος 2, Χατζηκυριάκξος 7(1), Παπάδης 5(1), Πετροδημόπουλος 15(2), Σπέντζος 3(1), Κατσουλάκος 5, Κομποδιέτας 20(5), Τζαγκαράκης 10, Παλληκαράς, Τασσόπουλος

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος, Χόντζα): Σπαρτινός , Γεωργόπουλος 7(1) , Κατσαρέας 16, Φραντζέτης 3(1) , Καράλης 16(3), Καραγιάννης 6, Παπαθανασίου 19(2), Αγγουράς , Πολίτης , Ανδρεάτος

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 66-61 (1-0)

Διαιτητές : Μαυρέλης , Γεωργόπουλος Χ., Κολίλας

Δεκάλεπτα : 19-10, 32-29, 51-49, 66-61

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης): Κατσούρης 5, Αρμανίδης 3(1) , Κοπακάκης 14(1), Μανιάτης 3(1), Μπάζιος 7, Κουκουνιάς 21, Ραλλάκης 2, Χλιαουτάκης 3, Κυριαζίδης 8

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Κεραμυδάς): Φωστέρης 5, Χατζηκίδης 19(3), Σαρλάνης 3, Δούβος 7, Ζέγγος , Βαθρακοκοίλης 13(3), Τζανικιάν 4, Γεωργίου 1, Κουτσολιάκος 9(1) , Κουνούπης

ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Α΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OFF (1-4) 2 16/5/2024 21.30 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ ΤΣΑΧΑΚΗΣ ΚΟΝΤΑΡΑΤΟΣ ΤΖΙΜΙΝΙΔΗΣ

Α΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OFF (2-3) 2 16/5/2024 22.00 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΤΖΙΜΗΣ ΣΙΜΑ

PLAY OUT (10-13, 11-12)

EYΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 60-62παρ. (54-54καν. αγ.(0-1)

Διαιτητές: Αντωνέλου , Μπερέτσος , Ερμίδης

Δεκάλεπτα : 11-15, 28-26, 40-38, 54-54(καν. αγ.), 60-62(παρ.)

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τασιόπουλος, Μαλτέζος): Αλεξανδρόπουλος 12, Σερέτης 18(2), Λουτριώτης 3(1) , Πατσιαντζόπουλος 8, Εξηνταβελώνης 6, Κορωνιός 6 , Λιουδάκης 7(1)

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Πουλίδης): Δημητρακούλης 2, Χάρης 7(1) , Εμμανουήλ 4, Βούλγαρης 9(1) , Κύριος 14, Γιαννακόδημος 9(1) , Μπαλωμένος 8, Καρούτας 4(1) , Φραγκούλης 5

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 75-83(0-1)

Διαιτητές : Τσουρή , Μέλης , Σκάρας

Δεκάλεπτα : 12-22, 36-44, 55-66, 75-83

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας, Πέγκος): Πετρόγιαννος 12, Βαϊδάκης 9(1), Λίτσο 3(1) , Φραγκομανωλάκης 4, Φωτίου 11(1) , Υφαντής 18(2) , Φιλιππόπουλος 10, Μαντούβαλος 8

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Κολοτούρος Σπυριδάκης): Λειβαδάς Γ. 14(1) , Παπαϊωάννου 6(2), Τσακναρίδης 15, Γκιοβάσο 7(2) , Αγγελίδης 3, Κωνσταντακόπουλος ,Παπαματθαίου 2, Στάνκοβιτς 20(3), Γλυνιαδάκης 16

ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Α΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OUT (10-13) 2 16/5/2024 21.00 ΚΛ ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΕΙΔΑΣ (ΝΕΟ ΒΑΡΗΣ) ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΑΡΙΝΗ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΜΑΚΡΗΣ

Α΄ ΑΝΔΡΩΝ PLAY OUT (11-12) 2 17/5/2024 21.30 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΔΕΛ/ΚΑΣ ΚΗΠΩΣΗΣ ΒΑΙΤΣΗΣ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ