26.3 C
Athens
Τρίτη, 28 Μαΐου, 2024

Α’ ΕΣΚΑΝΑ (29η Αγ.): Διπλό για τον Ιωνικό, ντέρμπι για Ένωση Αρμενίων και Βουλιαγμένη

Στα ματς της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΝΑ, ο Ιωνικός συνέχισε τις νίκες, «θρίλερ» για Ένωση Αρμενίων και Βουλιαγμένη.

Πιο συγκεκριμένα, ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου επικράτησε της Ευρυάλης με 73-53, η Ένωση Αρμενίων δυσκολεύτηκε αλλά τα κατάφερε κόντρα στην Προοδευτική με 58-56 ενώ η Βουλιαγμένη πήρε στον πόντο το παιχνίδι με τον Φοίνικα Πειραιά (76-75). Το Πέραμα επιβλήθηκε του Άρη Νίκαιας με 92-71, η Δραπετσώνα του Μανδραϊκού με 99-58 ενώ διπλό σημείωσε ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης κόντρα στην ΑΕ Ρέντη με 79-68. Τέλος, ο Ιωνικός πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αργυρούπολης με 74-68.

Α' ΕΣΚΑΝΑ
29η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Αστέρας Αγίου Δημητρίου-Ευρυάλη 73-53
Ένωση Αρμενίων-Προοδευτική 58-56
Βουλιαγμένη-Φοίνικας Πειραιά 76-75
Πέραμα-Άρης Νίκαιας 92-71
Δραπετσώνα-Μανδραϊκός 99-58
ΑΕ Ρέντη-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 68-79
ΑΟΝ Αργυρούπολης-Ιωνικός Νίκαιας 68-74
Ρεπό: Ερμής Πειραιά

Η βαθμολογία

1- Ιωνικός 25-2
2- Δραπετσώνα 23-4
3- Αστέρας Αγίου Δημητρίου 20-7
4- Ίκαρος Νέας Σμύρνης 18-9
5- Προοδευτική 16-11
6- ΑΕ Ρέντη 14-14
7- Ερμής Πειραιά 13-14
8- ΑΟΝ Αργυρούπολης 13-14
9- Πέραμα 12-15
10- Μανδραϊκός 11-16
11- Ένωση Αρμενίων 10-17
12- Ευρυάλη 9-18
13- Βουλιαγμένη 8-19
14- Φοίνικας Πειραιά 7-20
15- Άρης Νίκαιας 4-23

*Ο Μανδραϊκός έχει -1 βαθμό

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΟΝΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 68-74

Διαιτητές: Σiμα, Γεωργ;oπουλος, Καραπάνος

Δεκάλεπτα: 12-16, 27-41, 45-59, 68-74

ΑΟΝΑ(Παπασπυριδάκος, Παπασωτηρίου): Γεωργούλης 15, Γαλάνης 2, Καραχαλιας, Γρυλλης 9, Λουγαρης 19(2), Παπαδάκος, Καδιάνης 2, Ντόλγκαν 3(1), Λύρας 2, Πηλιούνης 16(3), Κούκουρας.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραχάλιος, Χατζηκυριάκος): Κουμάνταρος, Χατζηκυριάκος 6(1), Παπάδης 3(1), Πετροδημόπουλος 11, Σπέντζος 19(3), Κατσουλάκος 3(1), Τσαγκαράκης 11, Λεκάκης 8(1), Ψαρόπουλος 13(1), Βιτζηλαίος, Παλληκαράς, Τασσόπουλος.

AΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 73-53

Διαιτητές : Κονταράτος , Γρίσπος , Κοκκώνης

Δεκάλεπτα : 19-06, 32-19, 57-32, 73-54

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Κεραμειδάς): Φωστέρης 7(1) , Χατζηκίδης 14(4), Δούβος 9, Ζέγγος , Βαθρακοκοίθλης 5, Κουτσολιάκος 11(1) , Τζανικιάν 16, Βασιλακόπουλος 4, Γεωργίου 4, Πατηνιώτης 1, Ράλλης 2

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκανάς, Μαλτέζος): Τεφάνης, Αλεξανδρόπουλος , Σερέτης 22(1) , Λιουδάκης 6, Λουτριώτης 12(1) , Πατσαντζόπουλος , Εξηνταβελώνης , Κορωνιός 10, Πολυχρονέας , Γιαννακούρος 2, Κομινάκης 1 

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ  58-56

Διαιτητές : Μέλης, Βαίτσης , Λάζαρης

Δεκάλεπτα : 14-21, 40-24, 51-48, 58-56

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Πουλίδης): Δημητρακούλης , Χνάρης 4, Εμμανουήλ , Βούλγαρης 4, Κύριος 7, Γιαννακόδημος 20(1) , Μπαλωμένος 2, Καρούζας 11(1) , Σκλαβιάδης , Φραγκούλης 10(2)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Κουτσομήτρος , Καρβούνης ,Τζερμπατζίδης 2 ,  Φούντης 3(1), Παπαγεωργίου , Γιαννακόπουλος 9(2) , Καρακατσάνης 15(1) , Βουλίκας 6, Παύλου , Φωτόπουλος 8, Τσιριγώτης 10, Κατσαμπάνης 3(1)

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 76-75        

Διαιτητές : Αναστασίου, Χρόνης, Κονταξάκης

Δεκάλεπτα : 18-17, 32-44, 53-67, 76-75

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Κολοτούρος , Σπυριδάκης): Λειβαδάς Γ. 10(2) , Παπαϊωάννου 2, Σουργιάς , Τσακναρίδης 17(1) , Γκιοβάσο 3(1) , Αγγελίδης 6 , Παπαματθαίου 2, Στάνκοβιτς 24(5), Γλυνιαδάκης 12

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γκαβανόπουλος): Ζαχαριάδης 16(3), Παρασκευόπουλος 16(2) , Τοντούα , Ορφανουδάκης 18(4), Μανιάτης , Λιουδάκης , Οουντε Μπος 3(1) , Κώστας 1 , Παγώνης 21(1)

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ 99-58

Διαιτητές : Μαυρέλης, Μαυροειδής, Νάου 

Δεκάλεπτα : 23-20, 47-34, 72-44, 99-58 

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης): Κατσούρης 6(2) , Αρμανίδης 8 , Κοπακάκης 9(1) , Ραλλάκης Ν. 7(1) , Μανιάτης 10(3), Μπάζιος 10, Κουκουνιάς 24(1) , Ραλλάκης Χ. 4, Καρασταμάτης 3(1) , Ρενιθέρης 6(2) , Χλιαουτάκης 6, Κυριαζίδης 6(1) 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας, Πέγκος): Πετρόγιαννος 2, Βαϊδάκης 13(1) , Τσίτσος 2, Λίτσο 5(1) , Καβαλλάρης , Φραγκομανωλάκης 9(3) , Φωτίου 6(1) , Υφαντής 7(1) , Φιλιππόπουλος 7, Μαντούβαλος 7, Κριεκούκης

ΑΕ ΡΕΝΤΗ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 68-79

Διαιτητές : Μπερέτσος, Κατσέλη , Γερουλάνος

Δεκάλεπτα : 19-16, 40-46, 55-59, 68-79

ΑΕ ΡΕΝΤΗ ( Θάνος , Αλεξόπουλος): Αρμάος 10, Σουκέρας , Θωμάς 8(1) , Κούβαρης , Βλαχάκης 7(1) , Κορκοσούρας 12(2) , Γιατράς , Παπαπέτρος 3(1) , Τίλης 4, Λίτσος 12, Γιαννούλης 12(1) , Γούλας

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Οικονόμου 2, Γεωργόπουλος 11(2) , Φραντζέτης 14(1), Καραλής 13(3) , Καραγιάννης 10, Παπαθανασίου 9 , Πολίτης 1, Ανδρεάτος 9(1) , Σπαρτινός 5(1), Κατσαρέας 4, Λάζιτς 1 

ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 92-71

Διαιτητές:Γαρίνη , Ερμίδης , Στάγκος 

Δεκάλεπτα: 29-15 , 46-36, 71-61, 92-71  

ΠΕΡΑΜΑ/ΕΡΜΗΣ (Μπούτζης -Ελευθεριάδης ): Τσουκαλάς 18(2) , Σκόνδρας 15(2),  Μπούτζης 2 , Μπακογιάννης , Συριανός 7(1) , Χαλκίτης 12(2),  Αρμανίδης , Αντωνούσος 14(3) , Παπαγιαννακόπουλος 18(2)

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζωντός –Ντακοβάνος):  Πετρίδης 2 , Τσιότρας16(1),  Παπαδόπουλος 13(3),  Χαρτοφύλακας 1, Μπούτσικος 2 , Σούτας 13 ,Πρίτσος19(5),  Μαυρομιχάλης 3 ,Πολέμης ,Καραγιάννης ,Λεπέσης2

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.24

29/04/2024 22.00 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

29/04/2024 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΠΛΑΤΩΝΑ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

29/04/2024 20.00 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ

29/04/2024 21.45 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ

29/04/2024 21.30 ΚΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

29/04/2024 21.00 ΚΛ ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ

29/04/2024 ΡΕΠΟ ΑΕ ΡΕΝΤΗ

29/04/2024 20.30 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ