26.3 C
Athens
Τρίτη, 28 Μαΐου, 2024

Α’ ΕΣΚΑΝΑ (28η Αγ.): Εμφατική επιστροφή στις νίκες ο Ιωνικός, στον πόντο Ένωση Αρμενίων και Βουλιαγμένη

Στα ματς της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών, ο Ιωνικός ήταν εντυπωσιακός και πολλές ακόμη ματσάρες στο πρόγραμμα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Φοίνικας Πειραιά επικράτησε του Αγίου Δημητρίου με 58-52, η Προοδευτική πέρσασε δύσκολα από την έδρα της Ευρυάλης με 48-45 ενώ στον πόντο πήρε το διπλό η Ένωση Αρμενίων επί της Αργυρούπολης με 57-56 και η Βουλιαγμένη του Άρη Νίκαιας με 74-73. Το Πέραμα πέρασε νικηφόρα από τον Μανδραϊκό με 60-56, ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης υπέταξε τον Ερμή Πειραιά με 81-63 ενώ ο Ιωνικός επιβλήθηκε πολύ άνετα της ΑΕ Ρέντη με 91-41.

Α' ΕΣΚΑΝΑ
28η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Φοίνικας Πειραιά-Αστέρας Αγίου Δημητρίου 58-52
Ευρυάλη-Προοδευτική 45-48
ΑΟΝ Αργυρούπολης-Ένωση Αρμενίων 56-57
Άρης Νίκαιας-Βουλιαγμένη 73-74
Μανδραϊκός-Πέραμα 56-60
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Ερμής Πειραιά 81-63
Ιωνικός Νίκαιας-ΑΕ Ρέντη 91-41
Ρεπό: Δραπετσώνα

Η βαθμολογία

1- Ιωνικός 24-2
2- Δραπετσώνα 22-4
3- Αστέρας Αγίου Δημητρίου 19-7
4- Ίκαρος Νέας Σμύρνης 17-9
5- Προοδευτική 16-10
6- ΑΕ Ρέντη 14-13
7- Ερμής Πειραιά 13-14
8- Αργυρούπολη 13-13
9- Ερμής Περάματος 11-15
10- Μανδραϊκός 11-15
11- Ευρυάλη 9-17
12- Ένωση Αρμενίων 9-17
13- Βουλιαγμένη 7-19
14- Φοίνικας Πειραιά 7-19
15- Άρης Νίκαιας 4-22

*Ο Μανδραϊκός έχει -1 βαθμό

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ –ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 81-63
 
Διαιτητές : Τζιμινίδης , Αντωνέλου , Αυγουστόγλου
 
Δεκάλεπτα : 25-11, 37-31, 64-41, 81-63
 
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Οικονόμου , Γεωργόπουλος 8(2) , Φραντζέτης 8(2), Καράλης 8(2), Καραγιάννης 2, Παπαθανασίου 15(2) , Πολίτης 3(1) , Γιαμούζης , Ανδρεάτος 7(2), Σπαρτινός 7, Κατσαρέας 21, Λάζιτς 2
 
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Καλοιδάς –Γεωργακόπουλος): : Οικονομάκης 5(1) , Δρόσος 12(3), Σπανάκος 14(1) , Γρηγόρας , Μουρίκης 15(1),,Φειδάς 3(1) , Ρούσσος 4, Γιαμπ0άνης 5(1) , Τσούτσος 5(1)
 
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 58  52
 
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 45 48
Διαιτητές : Τσαχάκης, Χρόνης, Αυγερινός 
Δεκάλεπτα : 10-11, 22-20, 29-32, 45-48
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκανάς, Μαλτέζος): Αλεξανδρόπουλος 10(2) , Μπόζιτς 8(2) , Σερέτης 14(4) ,Λιουδάκης 3(1), Λουτριώτης , Πατσαντζόπουλος 8, Κορωνιός 2, Γιαννακούρος 
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Καρβούνης , Τσερμπατζίδης ,  , Φούντης 11(3), Τζιώτης 2, Γιαννακόπουλος 5, Καρακατσάνης 12, Βουλίκας 4, Παύλου 6, Φωτόπουλος 4, Τσιριγώτης , Κατσαντώνης 4(1) 
 
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 56 57
 
Διαιτητές: Κονταράτος, Ερμίδης, Νάου
 
Δεκάλεπτα: 8-12, 20-30, 38-38, 56-57
 
ΑΟΝΑ(Παπασπυριδάκος, Παπασωτηρίου): Κωνσταντινίδης, Γαλάνης 3(1), Καραχάλιας 2, Γρύλλης 4, Λούγαρης 4, Παπαδάκος 9, Χαρεράς, Ντόλγκαν 8(2), Λύρας, Πηλιούνης 22(1), Κούκουρας 4(1).
 
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Πουλίδης): Χνάρης 12, Εμμανουήλ 2, Βούλγαρης 12(1), Κύριος 10, Μπαλωμένος 7, Καρούτας 10(1), Σκλαβιάδης 2, Μάγκος, Φραγκούλης 2
 
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 73  74 
 
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ 56 60
Διαιτητές : Τζίμης,, Τσουρή Κηπώσης 
Δεκάλεπτα : 14-22, 36-38, 47-44, 56-60
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας, Πέγκος): Πετρόγιαννος Α. 6, Βαϊδάκης 17(1), Τζίτζος, Λίτσο 6(2), Καβαλάρης  , Φραγκομανωλάκης , Φωτίου 11(2), Υφαντής 8, Φιλιππόπουλος 6 , Μαντούβαλος 2, Πετρόγιαννος Β. , Κριεκούκης 
ΠΕΡΑΜΑ/ΕΡΜΗΣ (Μπούτζης, Ελευθεριάδης): Σπανός, Τσουκαλάς 15(3), Σκόνδρας 8, Μπούτζης 1, Αρμανίδης , Μπακογιάννης , Συριανός 2, Χαλκίτης 1, Αυρούλας , Σγαρδέλης , Ανωνούσος 20(3) , Παπαγιαννόπουλος 13(1) 
 
ΡΕΠΟ -ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ ΑΕ ΡΕΝΤΗ 91 41
 
Διαιτητές : Γαρίνη , Καραπάνος , Κοκκώνης
 
Δεκάλεπτα : 37-07, 53-16, 78-29, 91-41
 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραχάλιος, Χατζηκυριάκος Α.): Κουμάνταρος 3(1) , Χατζηκυριάκος Γ. 11(3), Παπάδης 3, Πετροδημόπουλος 7(1) , Σπέντζος 6 , Κατσουλάκος 13(2), Τσαγκαράκης 5, Λεκάκης 10, Ψαρόπουλος 6, Βιτζηλαίος 11(2), Παλληκαράς 1, Τασσόπουλος 15(4)
 
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Θάνος , Αλεξόπουλος): Αρμάος 4, Σουκέρας 6, Θωμάς , Βλαχάκης 5(1) , Κορκοσούρας 8(2) , Παπαπέτρος 4, Τίλη 7, Λίτσος , Γιαννούλης 3, Γούλας 4
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (29Η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
22/04/2024 20.30 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΡΥΑΛΗ 22/04/2024 20.30 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 22/04/2024 22.00 ΚΛ ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΕΙΔΑΣ (ΝΕΟ ΒΑΡΗΣ) ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 22/04/2024 22.00 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 22/04/2024 20.30 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ
22/04/2024 -ΡΕΠΟ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ
22/04/2024 21.30 ΚΛ ΝΕΟ ΡΕΝΤΗ ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ
22/04/2024 21.45 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ