28.3 C
Athens
Σάββατο, 22 Ιουνίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑΝΑ (27η Αγ.): Ο Ερμής υπέταξε τον Ιωνικό, «θρίλερ» δύο παρατάσεων η Προοδευτική

Στα ματς της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών, ο Ερμής Πειραιά τα κατάφερε κόντρα στον Ιωνικό, στις λεπτομέρειες η Αργυρούπολη και στη δεύτερη παράταση η Προοδευτική.

Πιο συγκεκριμένα, ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου επικράτησε του Άρη Νίκαιας με 99-91, η Προοδευτική δυσκολεύτηκε με τον Φοίνικα Πειραιά και πήρε το παιχνίδι στις λεπτομέρειες με 87-84 ενώ η Ευρυάλη πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ένωσης Αρμενίων με 69-59. Ο Μανδραϊκός πήρε το διπλό επί της Βουλιαγμένης με 86-67, η Δραπετσώνα νίκησε τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης ενώ ο Ερμής Πειραιά υπέταξε τον Ιωνικό με 66-61. Τέλος η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕ Ρέντη και την Αργυρούπολη έληξε 74-72 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Α' ΕΣΚΑΝΑ
27η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Αστέρας Αγίου Δημητρίου-Άρης Νίκαιας 99-91
Προοδευτική-Φοίνικας Πειραιά 87-84
Ένωση Αρμενίων-Ευρυάλη 59-69
Βουλιαγμένη-Μανδραϊκός 67-86
Δραπετσώνα-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 72-61
Ερμής Πειραιά-Ιωνικός Νίκαιας 66-61
ΑΕ Ρέντη-ΑΟΝ Αργυρούπολης 72-74
Ρεπό:  Πέραμα

Η βαθμολογία

1- Ιωνικός 23-2
2- Δραπετσώνα 22-4
3- Αστέρας Αγίου Δημητρίου 19-6
4- Ίκαρος Νέας Σμύρνης 16-9
5- ΑΕ Ρέντη 14-12
6- Προοδευτική 15-110
7- Ερμής Πειραιά 13-13
8- Αργυρούπολη 13-12
9- Μανδραϊκός 11-14
10- Ερμής 10-15
11- Ευρυάλη 9-16
12- Ένωση Αρμενίων 8-17
13- Βουλιαγμένη 6-19
14- Φοίνικας 6-19
15- Άρης Νίκααις 4-21

Αναλυτικά οι αγώνες

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

Διαιτητές: Χρόνης, Γεωργόπουλος, Κατσέλη

Δεκάλεπτα : 19-22, 41-31, 55-46, 72-61

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης, Κεφαλίδης): Κατσούρης 5(1) , Αρμανίδης 1, Κοπακάκης 4, Μανιάτης, Μπάζιος 8 , Κουκουνιάς 22, Ραλλάκης 4, Καρασταμάτης 5(1) , Ρενιέρης 3, Χλιαουτάκης 1, Κυριαζίδης 19(5)

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Γεωργόπουλος 1, Φραντζέτης 2, Κάραλης , Καραγιάννης 10, Παπαθανασίου 26(5), Πολίτης , Ανδρεάτος 2, Σπαρτινός 5, Κατσαρέας 12, Λάζιτς 3(1)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 99-91

Διαιτητές : Τζίμης, Γαρίνη, Καραπάνος

Δεκάλεπτα : 31-24, 55-48, 75-65, 99-91

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Κάσσης, Κεραμιδάς): Φωστέρης 15(3), Χατζηκίδης 17(1), Σαρλάνης , Δούβος 17, Ζέγγος 18(4), Βαρθακοκοίλης 10 , Κουτσολιάκος 14 , Βασιλακόπουλος , Γεωργίου 2, Κουνούπης 6

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζωντός) :Τσιότρας 16(2), Παπαδόπουλος 14(4), Μπούτσικος , Σούτας 24, Πρίτσος 10, Μαυρομιχάλης 21(1), Πολέμης 6(2) , Καραγιάννης

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 87-84 (στην Β΄ παράταση )

Διαιτητές : Τζιμινίδης , Ιωάννου , Χριστόπουλος

Δεκάλεπτα : 21-17, 32-40, 51-51, 66-66(καν. αγ.) , 72-72(α΄παρ.) , 87-84 (β΄ παρ.)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης): Κουτσομήτρος 2, Καρβούνης , Τσερμπατζίδης 7, Φούντης 22(6), Γιαννακόπουλος 6(1), Καρακατσάνης 6, Παύλου 13, Φωτόπουλος 24, Τσιριγώτης , Κατσαμπάνης 7(1)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γκαβανόπουλος): Ζαχαριάδης 11(3), Παρασκευόπουλος 12(2), Τοντούα 4, Ορφανουδάκης 14(3), Μανιάτης , Λιουδάκης 13(3) , ΟύντεΜπος 7(1) , Κώστας , Παγώνης 23

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 59 69

Διαιτητές: Κιουλαφας - Μπερετσος - Κονταξακης

Δεκάλεπτα: 15-17, 28-44, 46-57, 59-69

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Πουλίδης) :Κατάνιας , Χνάρης 3, Εμμανουήλ , Βούλαγρης 7, Κύριος 15, Καρούτας 4, Γιαννακόδημος 11 (1), Σκλαβιάδης 4, Μπαλωμένος, Φραγκούλης 15 (2), Μάγκος

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκανάς – Μαλτέζος): Αλεξανδρόπουλος 10 (2), Μπόζιτς 11 (2), Σερέτης 19 (4), Βάβουλας, Λιουδάκης 2, Πατσαντζόπουλος 10 (2), Εξηνταβελώνης, Κορωνιός 4, Πολυχρονέας, Γιαννακούρος 13 (1), Κομινάκης

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ 67 86

Διαιτητές : Αντωνέλου , Κολίλας , Βαίτσης

Δεκάλεπτα : 15-22, 39-44, 51-62, 67-86

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Κολοτούρος , Σπυριδάκης): Λειβαδάς Γ. 4, Παπαϊωάννου 19(2) , Σουργιάς , Τσακναρίδης 10, Αγγελίδης 6 , Παπαματθαίου 4, Ανδρούτσης , Σπανάκης , Στάνκοβιτς 15(3) , Γλυνιαδάκης 9

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ( Γρίβας,Πέγκος): Πετρόγιαννος Α. 8(1) , Βαϊδάκης 7(1) , Τσίτσος, Λίτσο 14(4), Καβαλλάρης 1 , Φραγκομανωλάκης , Φωτίου 15(4) , Υφαντής 6(1) , Φιλιππόπουλος 17(2) , Μσντούβαλος 17, Πετρόγιαννος , Κριεκούκης 1

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 66 61

Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Μούστρης , Ερμίδης

Δεκάλεπτα : 17-12, 31-35, 47-48, 66-61

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ(Καλοίδης, Γεωργακόπουλος): Οικονομάκης 3(1), Δρόσος 5(1) .Σπανάκος 21(3), Αρώνης 9(1), Μουρίκης 6, Ρούσσος , Φειδάς , Γιαμπάνης 12(1) , Τσούτσος 10(1)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραχάλιος , Χατζηκυριάκος Α.) : Κουμάνταρος , Χατζηκυριάκος 6(2) , Παπάδης 7(1) , Πετροδημόπουλος 7(1) , Σπέντζος 5, Κατσουλάκος 17(1) , Τζαγκαράκης , Καλογερόγιαννης ,Λεκάκης , Ψαρόπουλος 14(2), Τασσόπουλος 3(1)

ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 72 74

Διαιτητές : Αυγουστόγλου, Μέλης, Μακρής

Δεκάλεπτα : 16-25, 37-39, 52-57, 72-74

ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Θάνος, Αλεξόπουλος): Αρμάος 21(4), Σουκέρας , Θωμάς 4, Βλαχάκης 9(3) , Κορκοσούρας 21(2) , Παπαπέτρος , Τίλη 5(1), Λίτσος 4, Γιαννούλης 3, Γούλας 5(1)

ΑΟΝΑ (Παπασπυριδάκος, Παπασωτηρίου): Γεωργούλης 18(3), Γαλάνης 2, Καραχάλιας 2, Γρύλλης 6(1) , Λούγαρης 17, Παπαδάκος 2, Ντόγλκαν 9(1) , Πηλιούνης 15, Κούκουρας 3(1)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (28Η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

15/04/2024 21.45 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

15/04/2024 20.00 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔ ΕΥΡΥΑΛΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ

15/04/2024 21.00 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ

15/04/2024 21.30 ΚΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

15/04/2024 21.00 ΚΛ ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ

15/04/2024 ΡΕΠΟ - - - ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

15/04/2024 20.30 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

15/04/2024 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΠΛΑΤΩΝΑ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ ΑΕ ΡΕΝΤΗ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ