37.5 C
Athens
Σάββατο, 13 Ιουλίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑΝΑ (20η Αγ.): Ξανά εντυπωσιακός ο Ιωνικός, ντέρμπι για τον Ερμή Πειραιά

Στα ματς της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΝΑ, ο Ιωνικός συνέχισε απτόητος την πορεία του, πήρε το ροντέο ο Ερμής Πειραιά.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ερμής Πειραιά επικράτησε εντός έδρας του Αστέρα Αγίου Δημητρίου με 65-62, η ΑΕ Ρέντη επιβλήθηκε της Προοδευτικής με 85-65 ενώ η Ευρυάλη σημείωσε δύσκολο διπλό επί της Αργυρούπολης με 76-72. Ο Ιωνικός συνέχισε εντυπωσιακά κόντρα στον Φοίνικα Πειραιά με 79-48, ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης τα κατάφερε κόντρα στον Άρη Νίκαιας με 88-71 ενώ η Ένωση Αρμενίων πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Περάματος με 60-56. Τέλος, η αναμέτρηση ανάμεσα στη Δραπετσώνα και τη Βουλιαγμένη ολοκληρώθηκε 93-54.

Α' ΕΣΚΑΝΑ
20η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Ερμής Πειραιά- Αστέρας Αγίου Δημητρίου 65-62
ΑΕ Ρέντη-Προοδευτική 85-65
ΑΟΝ Αργυρούπολης-Ευρυάλη 72-76
Ιωνικός Νίκαιας-Φοίνικας Πειραιά 79-48
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Άρης Νίκαιας 88-71
Πέραμα-Ένωση Αρμενίων 56-60
Δραπετσώνα-Βουλιαγμένη 93-54
Ρεπό:  Μανδραϊκός

Βαθμολογία

Αναλυτικά τα ματς

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 65 62

Διαιτητές : Τσαχάκης, Αντωνέλου , Ερμίδης

Δεκάλεπτα : 12-11, 28-34, 47-49, 65-62

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Ρουμελιώτης , Γεωργακόπουλος): Οικονομάκης 4, Δρόσος 8(2), Σπανάκος 14(3), Αρώνης , Γρηγόρας 8, Μουρίκης 6, Γιαμπάνης 19(1) , Τσούτσος 6

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Κεραμιδάς): Φωστέρης 7(2) , Χατζηκίδης 10(1) , Σαρλάνης 11(3) , Δούβος 13(2) , Ζέγγος 2, Βαθρακοκοίλης 10 (2), Κουτσολιάκος 3(1) , Τζανικιάν 4, Γεωργίου 2, Κουνούπης

ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 85 65

Διαιτητές : Μαυρέλης, Αυγερινός , Βαίτσης

Δεκάλεπτα : 18-23, 42-35, 60-47, 85-65

ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Θάνος, Αλεξόπουλος): Αρμάος 19(1), Σουκέρας , Θωμάς 3(1) , Βλαχάκης , Κορκοσούρας 22(6), Παπαπέτρου 6(2) , Τίλη 7, Λίτσος 12, Γιαννούλης , Κορρές 7(1), Γούλας 9(3)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Κουτσομήτρος , Καρβούνης , Τζερμπατζίδης 12(1) , Φούντης 2, Τζιώτης , Γιαννακόπουλος 7, Καρακατσάνης 19(2), Παύλου 6, Τσιριγώτης 11(3), Κατσαμπάνης 5(1) , Δόγρανλης 3(1)

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 72 76

Διαιτητές : Τζίμης, Κολίλας, Μέλης

Δεκάλεπτα: 16-21, 31-36, 45-43, 65-65 (καν. αγ.), 72-76 (παρατ.)

ΑΟΝΑ(Παπασπυριδάκος, Παπασωτηρίου): Γεωργούλης 19(1), Γαλάνης 2, Καραχάλιας, Γρύλλης 15(3), Λούγαρης 11(1), Παπαδάκος 8(2), Ντόλγκαν 3(1), Λύρας 2, Πηλιούνης 8(2), Κούκουρας 4.

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκανάς, Μαλτέζος): Μπόζιτς 11, Σερέτης 21(3), Λουτριώτης 7(1), Πατσαντζόπουλος 10, Κορωνιός 8, Πολυχρονέας, Γιαννακούρος 19

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 79 48

Διαιτητές : Κηπώσης , Παπαχρυσανθακόπουλος , Μαυροειδής

Δεκάλεπτα :18-11, 38-28, 55-36, 79-48

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραχάλιος, Χατζηκυριάκος): Κουμάνταρος 6(2) , Χατζηκυριάκος Γ. 2, Παπάδης 4, Πετροδημόπουλος 7, Σπέντζος 10, Κατσουλάκος 10(2) , Τζαγκαράκης 6, Καλογερόγιαννης 4, λεκάκης 7(1), Ψαρόπουλος 10, Τασσόπουλος 13(3)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γκαβανόπουλος): Ζαχαριάδης 4, Παρασκευόπουλος 12(1), Χριστοφοράτος , Δοντάς , Τοντούα , Ορφανουδάκης, Λιουδάκης , Νικολαίδης , Βέλιου , Ουντεμπος 12(3), Κώστας 7, Παγώνης 11

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 88 71

Διαιτητές : Γαρίνη, Σίμα, Κοκκώνης

Δεκάλεπτα : 28-17, 49-35, 64-54, 88-71

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος, Χόντζα): Γεωργόπουλος 20(4), Φραντζέτης 10(1), Κάραλης 15(2), Καραγιάννης 9(1), Παπαθανασίου 8(2), Αγγουράς 2, Γιαμούζης , Ανδρεάτος 6(1), Σπαρτινός 2, Κατσαρέας 16, Λάζιτς

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζωντός, Ντακοβάνος): Πετρίδης 2, Τσιότρας 17, Παπαδόπουλος 9, Μπούτσικος 3, Σούτας 8, Πρίτσος 6 , Παναγιωτίδης 3, Μαυρομιχάλης 18(2), Πολέμης 1, Καραγιάννης 4

ΡΕΠΟ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 56 60

Διαιτητές : Μπερέτσος , Κονταξάκης , Πέππας Α.

Δεκάλεπτα:5-20 , 21-34, 39-49, 56-60

ΠΕΡΑΜΑ /ΕΡΜΗΣ (Ελευθεριάδης -Μπούτζης ): Σπανός, Παπαγιαννακόπουλος 7(1), Σκόνδρας 17(1), Μπούτζης 3(1) , Μπακογιάννης 2, Συριανός 5(1), Χαλκίτης 1 , Αντωνούσος 21(1)

ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Ευαγγελίδης Βουρλιάς): Ζέρβας 2 , Δημητρακούλης 3, Βούλγαρης 3 , Κύριος 4 , Παπακωνσταντίνου, Γιαννακόδημος 12 , Καρούτας15(3) Σκλαβιάδης 3 , Φραγκούλης 18(3)

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ 93 54

Διαιτητές : Χρόνης, Γερουλάνος , Σκάρας

Δεκάλεπτα : 25-11, 43-21, 68-39, 93-54

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης): Κατσούρης 6(2), Αρμανίδης , Κοπακάκης 8(1) , Πεζιρκιανίδης , Μανιάτης 15(3) Μπάζιος , Κουκουνιάς 24(2) ,Ραλλάκης 4, Καρασταμάτης 5(1) , Ρενιέρης 9(3) , Χλιαουτάκης 13, Κυριαζίδης 9(3)

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Κολοτούρος, Σπυριδάκης): Λειβαδάς Γ. 16(4), Παπαϊωάννου 8, Σουργιάς , Γκιοβάσο 7(1) , Αγγελίδης 2, Λειβαδάς Α. , Παπαματθαίου 4, Ανδρούτσης 6, Στάνκοβιτς 11

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (21Η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

26/02/2024 20.30 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΕ ΡΕΝΤΗ

26/02/2024 22.00 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

26/02/2024 20.00 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ

26/02/2024 21.45 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ

26/02/2024 ΡΕΠΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ

26/02/2024 20.30 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ

26/02/2024 22.00 ΚΛ ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΕΙΔΑΣ (ΝΕΟ ΒΑΡΗΣ) ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ

26/02/2024 22.00 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ