26.1 C
Athens
Δευτέρα, 24 Ιουνίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑ (8η Αγ.): Συνέχισε τις νίκες ο Απόλλωνας, πήρε το «θρίλερ» η Λυκόβρυση

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ Ανδρών, ο δεύτερος της βαθμολογίας Απόλλων Σμύρνης συνέχισε τις νίκες ενώ η Λυκόβρυση πέρασε στο «νήμα» νικηφόρα από την έδρα της ΑΕ Πεντέλης. Δεύτερη νίκη για τα Γλυκά Νερά.

Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα της Λυκόβρυσης μπόρεσε να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Πεντέλης με 75-74, όπως και ο Βριλησσιακός επί του Χαλανδρίου με 74-70. Ο Απόλλων Σμύρνης συνέχισε για έναν ακόμα τις νίκες, επικρατώντας της Κιβωτού του Κόσμου δύσκολα με 73-71, όπως και τα Γλυκά Νερά κόντρα στον Ποσειδώνα με 72-70, σημειώνοντας έτσι τη δεύτερη φετινή τους νίκη. Ο Άγιος Νικόλαος επιβλήθηκε 91-55 του Γαλατσίου, ο αγώνας του ΟΙΟΝ με το Κορωπί έληξε 75-65, ενώ ο ΚΑΟΜ σημείωσε διπλό στην αναμέτρηση με το Κουκάκι αφού πήρε τη νίκη με 83-72.

Α' ΕΣΚΑ
8η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Πεντέλη-ΚΑΟ Λυκόβρυσης  74-75
ΑΟΚ Χαλάνδρι-Βριλησσιακός 70-74
Απόλλων Σμύρνης-Κιβωτός του Κόσμου 73-71
Γλυκά Νερά-Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 72-70
Γαλάτσι-Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 55-91
Κορωπί-Οίον Αγίου Στεφάνου 65-75
Κουκάκι-Μελίσσια 72-83
Νέα Ιωνία-Σπόρτιγκ 23/11/23, 20:30

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 74
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 75

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Κουτιβής, Πολάτογλου

Δεκάλεπτα: 10-18, 34-29, 55-52, 74-75

Πεντέλη (Μάντζιος): Χωματάς 6 (2), Αργυρός 6 (2), Κατσούρης, Σταθάκης 15 (4), Δρικόγιας 23 (5), Πάτας, Σαρακασίδης 13 (3), Μητσάκης 8, Παναρετάκης 2, Κοπακάκης 1

Λυκόβρυση (Δημητρακέλλος, Δουνδουλάκης): Πρίφτι, Κυριαζής 6 (1), Στάθης, Γαλατίδης, Μπάιλας 46 (5), Μοσχοβής, Κουραχάνης 9 (1), Τατάκης 2, Λίτσος 9 (2), Παπαδόπουλος, Μαντάς 3 (1)

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 70
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 74

Διαιτητές: Λεβεντάκος, Παπαδόπουλος, Σάλτας

Δεκάλεπτα: 25-27, 41-35, 54-49, 70-74

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Μωραϊτης): Κονδύλης 11 (2), Πασχαλίδης 13 (2), Ανδρουλάκης 7 (1), Ρουμπέας 10 (2), Κεσκινίδης, Δημητριάδης 16, Αγγελόπουλος 2, Τσακίρης, Δεμέναγας 6, Τουλιάτος, Μπαμπαρούτσης 5 (1)

Βριλησσιακός (Μακρυδάκης, Μπαγκλέσης): Καραμποϊκης 2, Ντούρας 28 (6), Σπαρτάλης, Κυριαζόπουλος, Κυράκης 4, Ρεπούσκος 6, Σεγγούνας, Κατσιμπάς 6, Νικόλλι 6, Σιλιτζήρης 22 (4)

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 73
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ 71

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Παλογέλης, Μακρής

Δεκάλεπτα: 30-16, 47-34, 61-51, 73-71

Απόλλωνας (Ρώσσης, Νικολακόπουλος): Χαλάτσης 2, Μπάρδας 6, Χατζηθεοδώρου 2, Καραϊσκος 10, Κουντούρης 11 (1), Ιωαννίδης 8 (1), Γιαουρτόγλου 8 (1), Βουγιούκας 11 (1), Μπότσης 2, Ανδρουλάκης 5 (1), Βαρδής 8

Κιβωτός (Διονυσόπουλος, Σωτηρόπουλος): Κατσαγάνης 1, Λυγγερίδης 6, Μαλλιαράς, Κουτσουβάς 4, Αναγνωστόπουλος 7 (1), Αναστασόπουλος  Αν. 31 (8), Τσελεπίδης 7, Αναστασόπουλος Α. 15 (1)

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 72
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 70

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αναστασόπουλος, Ψύχας

Δεκάλεπτα: 18-19, 41-32, 58-52, 72-70

Γλυκά Νερά (Φαρμάκης, Γαϊτανάκης): Παναγιάρης, Τσουβελέκάκης 18 (3), Τσουπάκης 13, Κουλουμπής 3 (1), Κουζινόγλου 3 (1), Τσακαλάκης 6, Παπανικολάου 10 (2), Βαρώνος 2, Μακρυδάκης 13 (3), Παπαδάκης 2, Κοντογιωργάκης 2

Ποσειδώνας (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος 5 (1), Δαβουλάρης 24 (2), Γεωργακόπουλος 7 (2), Παναγιωτίδης, Φετοκάκης, Πάνου 2, Σακελλάριου 4, Καγιαντζάς 16 (3), Παναγιώτου 6, Σπυριδόπουλος 4, Κουτάντος 2

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 55
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. 91

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Παπαγεωργίου, Ρώτας

Δεκάλεπτα: 15-24, 29-47, 45-67, 55-91

Γαλάτσι (Κουμαράς, Λάγιος): Βαβουλάς, Παπαδόπουλος  9, Σπανός 21 (4), Αναστασιάδης 5, Σίνης 7, Αβούρης 6, Τομαρόπουλος, Πρωτονοτάριος, Χρυσάκης 4, Βλάμης 3, Καριώτης

Αγ. Νικόλαος (Πλαγιαννάκος): Καλαϊτζής 3, Φατιόν 18 (6), Τσαφάρας 17, Δέστες 3 (1), Ζερβός 6 (1), Γιαλούρης 8 (2), Τάσκος Χ. 6, Μαγαλιός 2, Γωγούλης 2, Αναστασόπουλος 8, Κόλλιας 8 (2), Παπαϊωάννου 10

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 65
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 75

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Βάγγαλης, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 17-17, 36-41, 44-50, 65-75

Κορωπί (Δρακόπουλος): Θανάτη 7 (1), Δαουτάκος 13 (3), Πάργας 3, Τριανταφύλλης 11, Καραγιάννης, Γκούφας 11 (3), Γκιόκας 12 (3), Πλούμης 8, Κώστα

Αγ. Στέφανος (Παπανδρέου, Τσιάτσιος): Κωστόπουλος 8 (2), Κύρου 10, Λιακόπουλος, Χάρμπ 9 (3), Ψυχογυιός 2, Παπανίκος 6 (2), Μαντούβαλος 5 (1), Παπαϊωάννου 3, Λάκκας 27 (3), Παπαντωνάκος 5

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 72
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 83

Διαιτητές: Ορφανός, Χρηστίδης, Κυριακόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-19, 37-44, 54-65, 72-83

Κουκάκι (Παπαδημητρίου, Ελευθερίου): Κολογγιός 10 (1), Καμπέρης 9 (1), Σιδέρης, Πουλιάνος 4, Ξηρουχάκης 2, Κατεβάτης, Κοσμάς 14 (3), Σφυρίδης, Ζαπανιτώτης 15, Μοσχονάς 5 (1), Κατσικάκης 11, Σαβούρδος 2

Μελισσίων (Οικονομόπουλος, Γκίκας): Στεργίου 5 (1), Ανδρικόπουλος 10 (1), Κοντός Ι. 7, Κοντός Γ. 10, Ηλιόπουλος 16, Χαντζόπουλος, Σιδέρης 2, Νάντι, Μαυροειδής 19, Βουδούρης 14 (1)

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

1.Απόλλων Σμύρνης 15 (7-1)
2.Νέα Ιωνία 14 (7-0)
3.ΚΑΟ Λυκόβρυσης 14 (6-2)
4.Μελίσσια 13 (5-3)
5.Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 12 (4-4)
6.Βριλησσιακός 12 (4-4)
7.Σπόρτιγκ 11 (4-3)
8.Πεντέλη 11 (3-5)
9.Οίον Αγίου Στεφάνου 11 (3-5)
10.Κιβωτός του Κόσμου 11 (3-5)
11.Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 11 (3-5)
12.ΑΟΚ Χαλανδρίου 11 (3-5)
13.Κορωπί 11 (3-5)
14.Κουκάκι 11 (3-5)
15.Γαλάτσι 10 (3-4-1 μηδ)
16.Γλυκα Νέρα 10 (2-6)    



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ