10.8 C
Athens
Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑ (7η Αγ.): Ασταμάτητη η Νέα Ιωνία, ροντέο στα Βριλήσσια και Άγιο Στέφανο, μεγάλο διπλό για Απόλλωνα

Στα ματς για την 7η αγωνιστική της Α' ΕΣΚΑ Ανδρών, o Απόλλων Σμύρνης επέστρεψε στις νίκες ενώ ο Βριλησσιακός και ΑΕ Πεντέλης πήραν τα «θρίλερ» στις λεπτομέρειες. Ασταμάτητη μοιάζει η Νέα Ιωνία που πέρασε και από την Παλήνη.

Πιο αναλυτικά, ο Βριλησσιακός υποδέχτηκε τον ΚΑΟ Λυκόβρυσης και επικράτησε με 71-70, ο ΑΟΚ Χαλάνδρι φιλοξένησε τον ΓΣ Γλυκών νερών και επιβλήθηκε με 74-58, ο Απόλλων Σμύρνης πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΑΟ Σπόρτιγκ, ο ΚΑΟ Μελισσίων είχε εύκολο έργο κόντρα στον ΑΟ Γαλατσίου (79-57), διπλό σημείωσε η ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας με 88-73 επί του ΑΟ Αγίου Νικολάου Παλλήνης, η ΑΕ Πεντέλης πήρε τον αγώνα με τον ΟΙΟΝ στις λεπτομέρειες με 66-63 ενώ η αναμέτρηση ανάμεσα στην Κιβωτό του Κόσμου και τον ΓΣ Κορωπίου ολοκληρώθηκε 70-63.

Α' ΕΣΚΑ
7η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Βριλησσιακός-ΚΑΟ Λυκόβρυσης 71-70
ΑΟΚ Χαλάνδρι-Γλυκά Νερά 74-58
Σπόρτιγκ-Απόλλων Σμύρνης 67-75
Μελίσσια-Γαλάτσι 79-57
Άγιος Νικόλαος Παλλήνης-Νέα Ιωνία 73-88
Οίον Αγίου Στεφάνου-Πεντέλη 63-66
Κιβωτός του Κόσμου-Κορωπί 70-63
Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού-Κουκάκι 77-63

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 71
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 70

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Οικονόμου, Αλεξόπουλος Π.

Δεκάλεπτα: 20-20, 42-32, 61-51, 71-70

Βριλησσιακός (Μακρυδάκης, Μπακλέσης): Καραμποϊκης, Ντούρας 20 (2), Σπαρτάλης, Κωνσταντινίδης 14 (4), Κυράκης 6, Ρεπούσκος, Σεγγούνας, Κουτιβάς, Κατσιμπάς 6, Νικόλλι 13, Σιλιτζήρης 12 (2)

Λυκόβρυση (Δημητρακέλλος, Σπέης): Πρίφτι 2, Καραθανασόπουλος 5, Κυριαζής 3 (1), Τατάκης 5 (1), Σοφούρης, Γαλατίδης, Μπάιλας 25 (1), Μοσχοβής, Κουραχάνης 7, Παπαδόπουλος, Λίτσος 16 (1), Μαντάς 7 (2)

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 74
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 58

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Πετράκης, Αλεξόπουλος Χ.

Δεκάλεπτα: 14-13, 34-21, 58-33, 74-58

Χαλάνδρι (Αναγνώστου, Μωραϊτης): Παπαδημητρίου 3 (1), Κονδύλης 12 (3), Πασχαλίδης 5 (1), Ανδρουλάκης 4, Ρουμπέας 17 (5), Κεσκινίδης 1, Οικονόμου 11 (3), Δημητριάδης 13, Αγγελόπουλος, Τσακίρης 3 (1), Δεμέναγας, Τουλιάτος 5

Γλυκά Νερά (Φαρμάκης, Γαϊτανάκης): Βελισσάρης 4, Τσουβελεκάκης 12 (4), Μαραγκός 4, Τσουπάκης 3, Κουλουμπής, Κουζινόγλου 2, Τσακαλάκης, Παπανικολάου, Βαρώνος, Μακρυδάκης 20 (6), Παπαδάκης 5 (1), Τάσκος Λ. 8 (2)

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 67
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 75

Διαιτητές: Ραχιώτης, Χρηστίδης, Διόλατζης

Δεκάλεπτα: 21-22, 41-40, 54-56, 67-75

Σπόρτιγκ (Νικητόπουλος, Τασιόπουλος): Νασόπουλος 5 (1), Μιχαλόπουλος 6, Μπουγιούρης 6 (2), Τεάκα 22 (2), Γαρδέλης 13, Μπαρλιάς 3, Ζήσης 12, Χατζής

Απόλλωνας (Γκινούτσης): Χαλάτσης 2, Μπάρδας 12 (1), Καραϊσκος 6, Κουντούρης 7 (1), Ιωαννίδης 19 (3), Γιαουρτόγλου 7 (1), Βουγιούκας 19, Μπότσης, Ανδρουλάκης 2, Βαρδής 1

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 79
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 57

Διαιτητές: Στρέμπας, Φραγκούλη, Κοκκόσης

Δεκάλεπτα: 18-11, 33-28, 57-39, 79-57

Μελίσσια (Οικονομόπουλος, Γκίκας): Στεργίου 8 (2), Ανδρικόπουλος 9 (1), Κοντός Ι. 8 (2), Αγορής 3 (1), Κοντός Γ. 5, Ηλιόπουλος 11, Χατζόπουλος 8 (2), Σιδέρης, Καραχρήστος, Νάντι 5 (1), Μαυροειδής 11, Βουδούρης 11 (2)

Γαλάτσι (Λάγιος, Μαρούλης): Παπαδόπουλος 7, Σπανός 12 (3), Αναστασιάδης 3, Σίνης 5, Αβούρης, Πρωτονοτάριος 2, Χρυσάκης 9 (3), Βλάμης 11 (2), Καριώτης 8 (1)

ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. 73
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 88

Διαιτητές: Σιδέρης, Βελέντζας, Αντωνόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-28, 38-39, 57-66, 73-88

Αγ. Νικόλαος (Πλαγιαννάκος, Τσιαντής): Καλαϊτζής 2, Λέσι 3 (1), Τσαφάρας 25 (2), Δέστες, Ζερβός 12 (1), Γιαλούρης 9 (3), Τάσκος Χ., Μαγαλιός 2, Γωγούλης 2, Αναστασόπουλος, Κόλλιας 8 (1), ΠαπαΪωάννου 10 (2)

Ν.Ιωνία (Καράμπελας): Τουρνάκης 1., Συντάκας 5 (1), Μαυροειδάκος 29 (3), Κόκιος 8 (2), Ουκπέμπορ 16 (1), Θωμαή 15 (2), Σαλπέας, Φωτεινάκης, Γλύκας, Πεταλάς 12, Μαυρίδης 2, Κοσκεράς

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 63
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 66

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Σκουλαρίκης, Τζαγκατζής

Δεκάλεπτα: 18-15, 31-32, 49-51, 63-66

Αγ. Στέφανος (Παπανδρέου, Τσιάτσιος): Κωστόπουλος 9 (3), Κύρου, Παπανίκος 3 (1), Κοντάκης 2, Λιακόπουλος 8 (2), Χαρμπ 12 (2), Ψυχογυιός 9 (3), Μαντούβαλος, Παπαϊωάννου, Λάκκας 15 (3), Παπαντωνάκος 5 (1)

Πεντέλη (Μάντζιος): Χωματάς 7 (1), Αργυρός 3 (1), Κασούρης 2, Σταθάκης 13 (1), Δρικόγιας 6, Μητσάκης 11, Παναρετάκης 10, Κοπακάκης 14 (1)

ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ 70
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 63

Διαιτητές: Κούλης Χ., Λαζόγκα, Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 15-15, 34-32, 49-49, 70-63

Κιβωτός (Διονυσόπουλος, Σωτηρόπουλος): Κατσαγάνης 5, Λυγγερίδης 4, Καρκατσούλης 8, Μαλλιαράς 6 (2), Κουτσουβάς 5 (1), Αναγνωστόπουλος 7 (1), Μιχαλόπουλος 2, Αναστασόπουλος  Α. 21 (5), Τσελεπίδης, Αναστασόπουλος

Κορωπί (Δρακόπουλος): Θανάτη 4, Δαουτάκος 30 (3), Πάργας, Τριανταφυλλίδης 16 (1), Καραγιάννης 2, Γκούφας 7 (1), Γκιόκας 4 (1), Πλούμης

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 77
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 63

Διαιτητές: Καλογριάς, Γαραντζιώτης, Τσαούση

Δεκάλεπτα: 25-23, 48-34, 65-46, 77-63

Ποσειδώνας (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος 3 (1), Σπυριδόπουλος, Δαβουλάρης 21 (1), Γεωργακόπουλος 4, Παναγιωτίδης 3 (1), Φετοκάκης 2, Πλασταράς, Σακελλαρίου 14 (3), Καγιαντζάς 15 (1), Παναγιώτου 7, Κουτάντος 8

Κουκάκι (Παπαδημητρίου, Ελευθερίου): Κολογγιός 6, Μόκκας 4, Καμπέρης 11 (1), Σιδέρης 2, Φέξης, Κατεβάτης 2, Κοσμάς 13 (3), Σφυρίδης 3, Ζαπαντιώτης 5, Μοσχονάς 6, Ξηρουχάκης 4, Σαβούρδος 7 (1)

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

1.Νέα Ιωνία 14 (7-0)
2.Απόλλωνας Σμύρνης 13 (6-1)
3.ΚΑΟ Λυκόβρυσης 12 (5-2)
4.Μελίσσια 11 (4-3)
5.Σπόρτιγκ 11 (4-3)
6.Πεντέλη 10 (3-4)
7.Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 10 (3-4)
8.Κιβωτός του Κόσμου 10 (3-4)
9.ΑΟΚ Χαλανδρίου 10 (3-4)
10.Κουκάκι 10 (3-4)
11.Κορωπί 10 (3-4)
12.Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 10 (3-4)
13.Βριλησσιακός 10 (3-4)
14.Οίον Αγίου Στεφάνου 9 (2-5)
15.Γαλάτσι 9 (3-3-1 μηδ)
16.Γλυκα Νέρα 8 (1-6)    



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ