25.3 C
Τετάρτη, 25 Σεπτεμβρίου, 2024

Ασταμάτητη η Λιέτουβος του Λουκά

Δεν έχει αντίπαλο τον τελευταίο καιρό στη Λιθουανία η Λιέτουβος Ρίτας του Λουκά Μαυροκεφαλίδη, η οποία «διέλυσε» και τη Λιετκαμπέλις με 96-67.

Νέα νίκη με ευρύ σκορ πανηγύρισε η Λιέτουβος Ρίτας στο πρωτάθλημα Λιθουανίας, με 96-67 απέναντι στη Λιετκαμπέλις. Σε ένα παιχνίδι που δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης, η ομάδα της πρωτεύουσας το «καθάρισε» από το ημίχρονο (48-28), κάνοντας άλλο ένα «πάρτι» στην έδρα της κι έχοντας τη δυνατότητα για ακόμη μία φορά, να ξεκουράσει βασικούς της παίκτες.

Ένας εξ αυτών ήταν και ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης, ο οποίος αγωνίστηκε για σχεδόν 5.5 λεπτά, έχοντας δύο πόντους και δύο ασίστ. Για τη Λιέτουβος, ο Τράβις Πίτερσον έφτασε τους 24 πόντους με 7/12 σουτ, ενώ εκ των ηττηθέντων ο πρώην σέντερ του ΠΑΟΚ, Ζάνις Πέινερς, είχε 12 πόντους και 8 ριμπάουντ.