20.3 C
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου, 2024

Καρέ της έδρας στην Ευρωλίγκα (pics+vids)

Οι γηπεδούχοι ήταν τα απόλυτα αφεντικά στο άνοιγμα της αυλαίας της 13ης αγωνιστικής στην Ευρωλίγκα, αφού νίκησαν και οι τέσσερις!

Ο Παναθηναϊκός διατήρησε απόρθητο το ΟΑΚΑ, ξεπερνώντας με άνεση και πολύ καλή εμφάνιαση και το εμπόδιο της Μακάμπι με 89-76 και φυσικά ξεπερνώντας και την πολύ σοβαρή απουσία του Καλάθη.

Η Ζαλγκίρις συνεχίζει να εντυπωσιάζει στη διοργάνωση, έστω κι αν ζορίστηκε ιδιαίτερα μέχρι να φτάσει στο 88-84 επί της Μπάμπεργκ, με τους Γερμανούς επίσης να δείχνουν ότι παραμένουν ιδιαίτερα αξιόμαχοι παρά τις πολλές αλλαγές στο ρόστερ τους σε σχέση με πέρυσι.

Η Φενερμπαχτσέ ήθελε ένα ξέσπασμα και το έκανε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της με τον Ερυθρό Αστέρα φτάνοντας με άνεση στην επικράτηση με 82-56 και παραμένοντας στα ψηλά της βαθμολογίας.

Ζόρια συνάντησε και η Ρεάλ για ένα ημίχρονο από την Βαλένθια, αλλά τελικά στο δεύτερο πάτησε το γκάζι, έφτασε με άνεση στο τελικό 91-72 και άφησε τελευταία την απογοητευτική αντίπαλό της.